Hilmi Işıkören

Tüm Makaleleri

Hilmi Işıkören

Emlak Eğitmeni | Emlak Mentoru | Işıkören Danışmanlık Kurucu Ortağı | Online Emlak Akademi Kurucusu | Konuşmacı | 10 Numara Motivasyon Kitabı Yazarı

Bir Emlak Ofisi Sahibi Satış Yapar mı, Yapmamalı mı?

Bir emlak ofisi sahibi satış yapar mı, kendi portföyleri ve müşterileri olup işlem kapatır mı?

Emlakta Rekabetsiz Alan

Öyle bir pazarlama kanalına gireyim ki orası rekabetsiz olsun. Öyle bir yerde olayım ki gerçek alıcı ve satıcılara ulaşayım.

Emlakta İşin Hakkını Vermek

Emlak işine giren ve işin hakkını vererek yapanlar bir süre sonra işe erken gelmeye, geç ayrılmaya ve hafta sonları da işe gelmeye başlarlar.

Emlakta Yeni Tespitler

Son zamanlarda emlak ile ilgili birkaç yeni tespitimi sosyal medyada yayınladım. Okuyamayanlar için bugünkü yazımda onları paylaşmak istiyorum.

Başarı İçin Sahip Olmanız Gereken İki Şey Nedir?

Emlakta başarı için sahip olmamız gereken iki şey konusunda yazmak istedim bugün. Bu iki şey olmazsa kalıcı ve emlakta sürekli başarı kesinlikle imkansız.

Emlakta Piyasalar Nereye Gidiyor?

Bugünlerde en çok cevabı aranan sorular arasında yer alıyor emlak uzmanları arasında.

Emlakta Nasıl Reddedilmezsiniz?

Hiçbirimiz aracımızı park ettiğimiz yerdeki değnekçiye istediği ücreti gönül rahatlığıyla vermek istemeyiz.

Emlak'ta Danışman Kazanmanın Sağlıklı Yolu

‘Recruiting’ kavramının Türkçemizde tek bir cümle ile karşılığı yok. ‘İşe alım’ diye adlandırmak eksik kalıyor. Çünkü birtakım süreçleri içeriyor bu İngilizce kavram.

Emlakta En Zor Sorunun Cevabını Biliyor musunuz?

Emlak çok özel bir iş. Çok kişisel, çok ilişki odaklı, çok yetenekli olmayı ancak bir o kadar da tavır ve davranışlarda çok çok iyi olmayı gerektirdiği gibi özgüvenden öte kendinden emin bir duruş ist...

Emlakta Spielberg'​in Sırrı İle Nasıl Fark Yaratabilirsiniz?

Bugün 76 yaşında olan ünlü Amerikalı sinema yönetmeni, yapımcı ve senarist Steven Spielberg'in filmleri dünya çapında 10 milyar doların üzerinde hasılat elde etti ve eserleri ona Oscar, Akademi ödülü,...