Yeni nesil finansman çözümleriyle tasarruf finansman sektörünün önde gelen markası Katılımevim, 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını ve yıla ilişkin hedeflerini paylaştı. Ev ve araba sahibi olmak isteyenleri yenilikçi finansman çözümleriyle hayallerine kavuşturan Katılımevim, yılın ilk dokuz ayında tasarruf finansman gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 216, net faaliyet karını yüzde 1095, net dönem karını ise yüzde 958 oranında artırdı. Şirketin tasarruf finansman gelirleri 803,4 milyon TL'ye, net faaliyet karı 459,2 milyon TL'ye ve net dönem karı ise 312,9 milyon TL'ye ulaştı. Katılımevim, 2022 yılının sonunda 281,2 milyon TL olan özkaynağını yüzde 179 artışla 784,1 milyon TL'ye, 1 milyar TL olan aktif büyüklüğünü ise yüzde 117 artışla 2 milyar 168 milyon TL'ye çıkardı.

“Konut Alımı İçin Doğru Zaman” Bu Fırsatı Kaçırmayın “Konut Alımı İçin Doğru Zaman” Bu Fırsatı Kaçırmayın

Finansal sonuçları değerlendiren Katılımevim Genel Müdürü Ahmet Özcan, "2023 yılının ilk yarısında elde ettiğimiz başarılı sonuçları yılın üçüncü çeyreğinde de katlayarak sürdürüyoruz. Net dönem karımızı ve faaliyet karımızı geçtiğimiz yılın ilk dokuz ayına göre ciddi oranda artırmayı başardık. Aktif büyüklüğümüzü 2 milyar TL'nin üzerine çıkardık ve toplam sözleşme hacmimiz 18 milyar TL'ye ulaştı” dedi.

Katılımevim'in beş yıllık geçmişi boyunca sektörde hep ilklerin şirketi olduğunu belirten Özcan, "Tasarruf Finansman Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle beraber Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) ilk intibak başvurusu yapan, ilk halka arz edilen ve Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da ilk işlem gören tasarruf finansman şirketiyiz. Bugün 75 şubemizde 900’ün üzerinde çalışanımız ve 68 bin katılımcımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ev ve araba sahibi olmak isteyenleri yenilikçi finansman çözümleriyle hayallerine kavuştururken, yatırımcılarımız için de var gücümüzle çalışıyoruz. 2023 yılını beklentilerimiz doğrultusunda sürdürüyoruz. Yılı hedeflerimiz doğrultusunda başarılı bir şekilde tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu

Editör: Kadir Özel