Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Başakşehir Kayaşehir’de 4 etap halinde inşasına başlanılan 2.450 sosyal konut tamamlandı. Konutlar 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren hak sahiplerine teslim edilecek.

TOKİ, Türkiye genelinde 50 bin ve 100 bin Sosyal konut projesi kapsamında teslim edilen konutlara ilave olarak İstanbul’un en gözde semtlerinden olan Kayaşehir’de de konut teslimlerine başlıyor.

Kayaşehir konutları, millet bahçesinin ve şehir hastanesinin yanı başında, 4 etap halinde yatay ve özgün mimariyle, sosyal donatıları, yeşil alanları, çocuk oyun alanları, kapalı otoparkları ile birlikte inşa edildi.

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI 2. ETAP 794 KONUT PROJESİ kapsamında yer alan konutların teslim işlemleri 15 Ocak 2024 – 14 Şubat 2024 tarihleri arasında Projenin şantiye alanında teslim programı çerçevesinde gerçekleştirilecektir. 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, konutlar için %1 oranında KDV peşin tahsil edilecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği alıcıya verilecektir. KDV tahsilatları T. Halk Bankası A.Ş. Başakşehir Şubesince gerçekleştirilecektir. Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir: - Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), - Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, - Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, - KDV tutarına dair fatura. 2+1 Konutların taksitleri teslimi takip eden ay olan Mart 2024 tarihinde başlatılacak olup, ilk dönemsel artış Temmuz 2024 tarihinde yapılacaktır.