İstanbul’un sigortacılık haritası açıklandı.

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, İstanbul’un sigortacılık verilerini açıkladı.

İstanbul’un sigortacılık haritası açıklandı.
banner80

Generali Sigorta verilerine göre İstanbul’da sigorta hizmeti alanların %56’sı 40-60 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 48 olarak istatistiklere yansıdı. İstanbulluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK), konut sigortası ve kasko sigortası oldu.

%33 ile DASK ilk sırada

Generali verilerine göre, İstanbulluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti %33’lük oranla DASK sigortası olurken, ikinci sırada %25 ile konut sigortası, üçüncü sırada ise %18’lik oranla kasko sigortası yer aldı.

Kadınların %27’si sigorta yaptırdı

İstanbulluların çağrı merkezi, web sitesi ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %27 kadın ve %73 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE