Şehrin en yeni caz sahnesi Pera 77, İstanbul’un en hareketli, en canlı semtlerinden biri olmasının yanında tarihi dokuyu da yansıtan Pera’da açıldı. The Marmara Group imzasını taşıyan Pera 77, çarşambadan cumartesiye, haftanın 4 günü yerli ve yabancı müzisyenleri ağırlayacak. Pera 77, özenle hazırlanan programıyla Türkiye’nin en önemli caz ve performans sahnelerinden biri olmaya da aday. Bir caz kulübün sıcak ortamını yaşatırken, The Marmara Group deneyimini de yansıtacak olan Pera 77, cazın genç ve dinamik yüzü olacak.

GYODER yönetim kadrosunu güçlendirdi GYODER yönetim kadrosunu güçlendirdi

Caz ve türevleri Pera 77’de

İddialı bir programla müzikseverlerin dikkatini ilk günden çekmeyi başaran Pera 77, cazı merkezine almasının yanı sıra, içinde cazın türevlerini de barındıran dünya müziklerini sahnesine taşıyacak. Ağırlığı yerli müzisyenlerden oluşan Pera 77 programında, yolu şehre düşen yabancı isimleri de görmek mümkün olacak. İstanbul’un caz sahnesi ihtiyacına da dikkat çeken Pera 77, yerli kültür sanat dünyasına adeta yeni bir nefes olacak.

Sektörde işletmeci ve müzisyen kimliği ile bilinen Sıtkı Sırtanadolu, danışmanlığını yaptığı Pera 77’nin vizyonunu “Ülkemizde caz ve eksenindeki müzikler büyük festivaller bünyesinde kitlelere iletiliyor. Ancak bunu 365 güne yaymak, seyirci ve müzisyenleri sürekli buluşturmak ve hatta genç yeteneklerin gelişimlerini sağlamak bir anlamda kulüplerin misyonu ve biz buna hizmet etmek istiyoruz,” diyerek özetliyor.

4 gün performans, her gün keyif

Pera 77, 4 güne yayılan canlı performans programının yanında diğer günlerde de menüsü ve atmosferiyle dikkat çekiyor. Pera 77, içinde yer aldığı The Marmara Pera’nın özenle hazırladığı menüsünde yer alan ve her damak zevkine hitap edecek seçeneklerle haftanın her gününe yayılan bir keyif sunuyor. Özenli servisin, iyi yemeklerle ve lezzetli kokteyllerle buluştuğu Pera 77, cazın canlı dünyasını her güne yansıtıyor.

Pera 77’de bu hafta

Çarşambadan cumartesiye, haftada 4 akşam caz, funk, soul ve türevlerinin önemli isimlerini ağırlayacak olan Pera 77’de bu ay:

1 Kasım Çarşamba Cemre Necefbaş Quartet

2 Kasım Perşembe Bora Çeliker “Tis Autumn” Güz Şarkıları

3 Kasım Cuma Pelin Güneş Band

4 Kasım Cumartesi akşamı Kerem Görsev Trio

8 Kasım Çarşamba Barış Doğukan Yazıcı Quartet

9 Kasım Perşembe Jef Giansily Quartet

10 Kasım Cuma İpek Dinç

11 Kasım Cumartesi Seran Bilgi

15 Kasım Çarşamba The Big Rhythm

16 Kasım Perşembe Volkan Polat Quartet

17 Kasım Cuma Eylül Ergül with Strings – Yusuf Gençay Project-

18 Kasım Cumartesi Aşkın Arsunan Istanbul Quintet

22 Kasım Çarşamba Standards with İpek Din.

23 Kasım Perşembe 1 to 3

24 Kasım Cuma Dilek Sert Erdoğan

25 Kasım Cumartesi İmer Demirer & Sibel Köse Quintet

29 Kasım Çarşamba Ceyda Köybaşıoğlu Band

30 Kasım Perşembe Ferit Odman Quartet

Pera 77 programı ve etkinlikleri @perayetmisyedi sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.