Bingöl'de kar dolayısıyla yolu kapanan 283 köy yolun ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi ekipleri yoğun mesai harcıyor.Bingöl Güncel TV / BİNGÖL (İGFA) - Kar yağışıyla beraber ulaşımda aksamalar meydana gelirken, birçok köy yolu da kapandı.

Teravih namazı kaç rekat? Ramazan Ayı Kaç Gün Oruç Tutulacak? Teravih namazı kaç rekat? Ramazan Ayı Kaç Gün Oruç Tutulacak?

Bingöl'de merkeze bağlı 78, Adaklı 32, Genç 59, Karlıova 38, Kiğı 25, Solhan 23, Yayladere 20 ve Yedisu 8 olmak üzere toplamda 283 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi ekipleri, hummalı bir çalışma başlattı. Söz konusu bölgelerde 110 personel, 3 kar savurma, 20 greyder, 5 dozer, 10 kepçe, 14 loder ve 4 kamyon kar küreme aracıyla yolların tekrar ulaşıma açılması için çalışmalar sürüyor.

Öte yandan Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; "Bingöl'de, kamuda çalışan hamile ve engelli personel, kar yağışı nedeniyle yarın idari izinli sayılacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personel,2-3 Şubat günü 2 günlük idari izinli olacak" denildi.