Çekmeköy’de hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi ‘Moonpark Koru’nun inşaatına başlayan Albayrak Beton, Üsküdar’da başlayacağı üçüncü kentsel dönüşüm projesi için de son hazırlıklarını yürütüyor.

Kurulduğu günden bu yana inşaat sektörüne hizmet veren Albayrak Beton, 40 yıl boyunca edindiği tecrübe ve bilgi birkimini gayrimenkul üretimi alanına da taşıdı. Bu zamana kadar altı projeyi hayata geçiren Albayrak Beton, kentsel dönüşüm projelerine odaklanmayı seçerek bu alandaki üçüncü projesi için düğmeye bastı.

 

Bugüne kadar ana faaliyet konusu hazır beton üretimi olan Albayrak Beton, 2008 yılı itibariyle Albayrak Yapı markasıyla gayrimenkul üretimini de iş kolları arasına aldı. Bu zaman içinde altı projede toplam 411 kişiyi ev sahibi yapan Albayrak Beton, bu yıl ikinci kentsel dönüşüm projesine start vermesinin hemen ardından üçüncü kentsel dönüşüm projesi için de kolları sıvadı.

İnşaat sektörünün genç ve yenilikçi markası Albayrak Beton, Çekmeköy’de konumlandırdığı ikinci kentsel dönüşüm projesi ‘Moonpark Koru’nun inşaatına 2024 yılı itibariyle başladı. Farklı parsellerde bulunan 15 gecekondunun dönüştürüldüğü ve bittiğinde 17 katlı iki bloktan oluşacak olan projede 118 daire yer alacak.

Her daireye en az bir otopark kullanım alanının verileceği projede dairelerin genelinde balkon kullanımına ağırlık verildi. Şehir merkezinde, orman alanın yanında inşa edilen projede daire büyüklükleri 68 metrekare ila 110 metrekare arasında değişiyor.

‘Kentsel dönüşüm projelerini önemsiyoruz”

Çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Albayrak Beton Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Albayrak “İnşaat alanındaki faaliyetlerimizin temeli 1984 yılında inşaat malzemeleri satışı ile atıldı. Zamanla iş kollarımızı genişlettik. 1999 yılında yaşadığımız Marmara Depremi, konut ve inşaat malzemeleri üretimi alanında köklü değişiklikleri zorunlu kılınca, hazır beton üretiminin önem kazanacağını öngördük ve 2003 yılında hazır beton üretimine başladık. Hazır betonda üretim ve hizmet kalitesiyle tercih edilen bir marka olarak tanındık. Ardından bu tecrübemizi, inşaat sektörüne de taşıma kararı aldık ve 2008 yılı itibariyle inşaat üretimine başladık. 2023 yılı itibariyle de bu alandaki çalışmalarımıza hız verme kararı aldık. Halihazırda ‘Geleceği güvenle inşa eder’ sloganıyla ve 40 yıllık Albayrak tecrübesiyle nitelikli konutlar üretmek üzere çalışıyoruz.

Erdal Albayrak

Özellikle kentsel dönüşüm projelerini önemsiyoruz. İlk kentsel dönüşüm projemiz ‘Aletha Moonpark’ oldu. Ardından ikinci kentsel dönüşüm projemiz ‘Moonpark Koru’ geldi. Moonpark Koru’da ilk bloğun kaba inşaatında ikinci kata geldik. Ağustos ayında da diğer bloğun yapımına başlayacağız. Ön talep süreci için de çalışmaları sürdürüyoruz. Ardından Üsküdar İcadiye de mevcutta 79 bağımsız bölümün yıkılarak yenilenmesi için görüşmelerimizi başlattık. Tamamlandığında 122 bağımsız bölümü hayata geçirmiş olacağız. Bundan sonra da güvenli yapılar inşa etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Yeni Düzenlemelerle Tam Olarak Dönüşüyor Kentsel Dönüşüm Yeni Düzenlemelerle Tam Olarak Dönüşüyor

Moonpark Koru, Sabiha Gökçen Havaalanına 27 km, İstanbul Havalimanı’na 62 km, Özyeğin Üniversitesi’ne 9 km, Bahçeşehir Koleji’ne 7 km, Çekmeköy Devlet Hastanesi’ne 2.3 km ve Buyaka AVM’ye 12 km mesafede yer alıyor.

                        

www.albayrakbeton.com.tr

Albayrak Beton hakkında:

Albayrak Beton’un temelleri, 1984 yılında inşaat malzemeleri satışı ve lojistik hizmetleri alanında hizmet vermek üzere aile şirketi olarak atıldı. Marmara depremi sonrasında konut ve inşaat malzemeleri üretimi alanında köklü değişikliklerin zorunlu olduğu gerçeğinden yola çıkarak hazır beton sektörüne adım atma kararı alındı. 2003 yılında Şeref, Osman ve Erdal Albayrak kardeşler hazır beton sektöründe yatırım yaparak Albayrak Beton’u kurdu. Kısa zamanda bölgesel pazarda ciddi bir yer edinen Albayrak Beton, inşaat sektörünün önde gelen firmalarına hizmet vermeye başladı. 2014 yılından itibaren Üsküdar -Çekmeköy Metro Hattı Projesi ile beraber birçok metro projesine beton tedariği sağlayarak mega projelere imza atan şirket, madencilik, inşaat ve enerji sektörlerinde de ciddi yatırımlar yaparak iş alanlarını genişletti. Albayrak Beton bugün; dört hazır beton santrali, yıllık 1.5 milyon metreküp beton üretim kapasitesi ve 111 araçlık makine parkı ile sektörünün lider firmaları arasında yer alıyor. 2023 yılı itibariyle ise inşaat sektörüne de adım atan şirket, şu ana kadar altı projede toplam 411 bağımsız bölümü hayata geçirdi. Albayrak Beton, halihazırda Şile’de ‘Teraphill 15’ ve Çekmeköy’de ‘Moonpark Koru’ projelerinin inşaatını sürdürüyor. Şirket, bu yıl içerisinde iki yeni projeyi daha hayata geçirmek üzere çalışmalarını yürütüyor.


piabet
Editör: Kadir Özel