Yalıkavak Marina Misafirlerini ve Yat Tutkunlarını Ayrıcalıklı Deneyimler ve Özel Hizmetlerle Dolu Bir Yaz Bekliyor.

 

Türkiye'nin ve dünyanın en çok ödül alan ve yine Türkiye'nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası olan Yalıkavak Marina, yeni sezonda  dünyaca ünlü markaları Bodrum'a getirmek amacıyla global  projelere yatırım yapmaya devam ediyor. AVM ve  yat bağlama tarafında yatırımlarına hızla devam ederken üstün kalitede konaklama altyapısı da sunarak Türkiye'nin, Bodrum Yarımadası'nın ve Yalıkavak bölgesinin dünya turizm endüstrisindeki konumunu geliştiriyor.

 

Yalıkavak Marina, bu yıl bir kez daha The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından verilen “Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne aday!

Dünyanın da ilk 10 marinası arasına giren Yalıkavak Marina, 2024 yılında da değerli tekne sahipleri ve deniz tutkunlarının desteğiyle ödülünü korumak ve Türkiye'ye altıncı kez bu büyük ödülü getirmek istiyor.

Villa Aşina; Kırlangıcın Kanadında Bir Küçük Otel Villa Aşina; Kırlangıcın Kanadında Bir Küçük Otel

“2018-2019 ve 2022-2023 Yıllarının En İyi Süper Yat Marinası”, “2020-2021 Yılların En İyi Uluslararası Marinası” ve “Temiz Marina” ödüllerine layık görülen ve yine TYHA tarafından Türkiye’nin ilk ve tek “5 Altın Çıpa Platin” (5 Gold Anchors Platinum) derecesi ile ödüllendirilen Yalıkavak Marina, dünya çapında kazandığı başarıları sürdürmek ve bu gurur verici unvanı ülkemiz adına almayı hedefliyor. Oy kullanmak için https://www.tyha.co.uk/marina-awards#formtıkladıktan sonra sayfada göreceğiniz arama kutucuğuna Yalıkavak Marina yazıp, e-posta adresinizi ve varsa teknenizin ismini de ekleyerek (yoksa bu alana herhangi bir kelime de girebilirsiniz) 30 Ağustos 2024 tarihine kadar oy verebilirsiniz.

Yalıkavak Marina’da bu yaz neler var!

Dünyanın en lüks markalarının bir araya geldiği göz alıcı “Ada Bölgesi” ile Yalıkavak Marina Türkiye’de lüks yaşamın nabzını tutmaya devam ediyor. Yalıkavak Marina, geçtiğimiz sezon boyunca dünyaca ünlü markalar arasında yer alan Dior, Louis Vuitton, Prada, Valentino, Chanel, Dolce&Gabbana, Gucci, Bvlgari, Hublot, Loro Piana, Moncler, Stefano Ricci, Berluti, Zilli, Missoni, Beymen, Saint Laurent, Bottega Veneta, Golden Goose ve daha birçok prestijli markayla gerçekleştirdiği başarılı iş birliklerine bu yıl da yeni anlaşmalar ekliyor.

Lüks İspanyol moda markası Loewe, bu yıl Yalıkavak Marina bünyesine katılan yeni markalardan biri olarak dikkat çekiyor. Bodrum’un en lüks ve cazibe merkezi Yalıkavak Marina Ada Bölgesinin yeni sakinlerinden olan Loewe,geçtiğimiz yıl dünyanın en popüler markası seçildi. Loewe’nin yeni yaz sezonuna özel koleksiyonları Yalıkavak Marina’da tutkunlarını bekliyor. 

Yalıkavak Marina ayrıca yine yeniden Yalıkavak Marina’yı tercih eden, Zuma, Nusr-et, Novikov, Sakhalin by White Rabbit Group, Birds by Vasilchuk Bros, Azerbaycan mutfağı Sumakh ve Türkiye'nin ilk Fransız Festival Restoranı Bagatelle Bodrumile eşsiz yemek ve kulüp deneyimi sunuyor.

 

Yalıkavak Marina Hotel: Lüksün İncelik ile Buluştuğu Nokta

Yalıkavak Marina ve Sunset Hospitality Group işbirliğiyle geçtiğimiz yıl hayata geçen  "Yalıkavak Marina Hotel by Social Living CollectionTMda marinanın kalbinde seçkin misafirlerinin beklentilerini aşmak için özenle tasarlanmış birinci sınıf olanaklar sunmayı sürdürüyor. Otel, otel konuklarına ayrılmış çok özel bir sonsuzluk havuzu ile güneşlenirken Yalıkavak Marina ve Yalıkavak Koyu’nun nefes kesen manzaralarını kucaklamak için mükemmel bir fırsat yaratıyor. Otelin sunduğu benzersiz olanakların zirvesinde göz alıcı zerafeti ile Türkiye'nin en lüks süiti Yalıkavak Suite bulunuyor.

Yalıkavak Marina, Marina, Alışveriş Merkezi (Alley), Yalıkavak Marina Hotel by Social Living CollectionTM ve Yalıkavak Marina Garden Hotel ile Spa & Fitness Merkezi ile bu sezonda konuklarını yeniden karşılayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Yalıkavak Marina Hakkında

Bodrum, Türkiye'de bulunan Yalıkavak Marina The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 ve 2022-2023 Yıllarının En İyi Süper Yat Marinası”, “2020-2021 Yılların En İyi Uluslararası Marinası” ödüllerine layık görülmüş ve yine TYHA tarafından 5 Altın Çıpa ile derecelendirilmiştir. 2023 yılında da Türkiye'nin ve dünyanın en çok ödül alan ve yine Türkiye'nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası olan Yalıkavak Marina, 5 Altın Çıpa Platin derecesi ile dünyanın ilk 10 marinası arasında yer alırken sürdürülebilirlik ve çevre koruma girişimleri sayesinde Mavi Bayrak ve Temiz Marina Sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Yalıkavak Marina “UNICEF Platin Kanatlar” programının gururlu bir katılımcısıdır ve UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’ne destek olarak hem Türkiye hem de dünya çapındaki yardıma muhtaç çocukların temel haklarına kavuşmaları için çaba göstermektedir.

620 yatı aynı anda ağırlayabilen ve 140 m uzunluğa kadar yatlar için birinci sınıf hizmetler sunan Yalıkavak Marina, dünyaca ünlü mağazalar, lüks mücevher ve aksesuar butikleri, Michelin yıldızlı restoranlar, plaj kulüpleri, kafeler, barlar, sağlık ve dinlenme tesislerinin yanı sıra lüks bir otele de ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyanın 120 ülkesinden 2 milyondan fazla misafirin tercih ettiği gözde bir destinasyon olan Yalıkavak Marina 12 ay faaliyet göstererek yılda 1.000'den fazla kişiye istihdam yaratmaktadır.