Enerji sektöründe dünyaya açılan markaların tek adresi olma hedefiyle 15 yıl önce yola çıkan Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı rekor sayıya ulaşan katılımcı ve ziyaretçisiyle güçlü bir arena olduğunu bir kez daha kanıtladı.

06-07-08 Nisan tarihlerinde 3 gün süresince gerçekleşen 15. Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı bu yıl yoğun şekilde yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğradı. Geleneksel fuar pazarlama alışkanlıklarının dışına çıkarak 11 dilde uluslararası mecrada güçlü bir reklam ve pazarlama çalışması gerçekleştiren SolarEX İstanbul, 3 gün boyunca 125 ülkeden ziyaretçisini ağırladı.

ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Bosna Hersek, Çin, Fas, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya, K.K.T.C, Kazakistan, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somali, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ürdün, Yemen, Yunanistan yoğunlukta olmak üzere 125 ülkeden yatırımcı ve alım heyetleri fuarı ziyaret etti.

SolarEX sessions oturumları global pazar yatırımlarına ışık tuttu

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın ülkemizde konusunda desteklediği tek fuar olan SolarEX İstanbul, 2023 kapsamında gerçekleşen 69 oturumda konusunda uzman 116 konuşmacının yer aldığı konferanslarıyla yatırımcılara global pazarda GES yatırım fırsatlarını analiz etme imkanı tanıdı.

SolarEX İstanbul milyonlarca dolarlık anlaşmalara ev sahipliği yaptı

Ziyaretçilerin; fotovoltaikler, inverterler, konnektörler, EPC firmaları, jel aküler, solar kabloları, güneşle çalışan tüketici ürünler, malzeme ve üretim ekipmanları, kısacası güneşe dair son teknoloji ürünlerin yer aldığı SolarEX İstanbul’da katılımcılar milyonlarca dolarlık anlaşmalara imza attı. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası fuarı olmasının etkisiyle özellikle bu yıl 125 dünya ülkesinden ve Türkiye’nin 81 ilinden ziyaretçi ağırlayan SolarEX İstanbul, ticaret ve sanayi odaları, sanayi bölgelerinden gelen katılımcı ve ziyaretçilerin oluşturduğu sivil gruplar ve alım heyetleri ile yoğun bir ticaret ortamı sağladı.

SolarEX İstanbul, katılımcı ve ziyaretçilerin beklentisini fazlasıyla karşıladı

Katılımcı firmalar 2024 yılında da katılımcı olarak fuarda daha büyük metrekarelerle yerlerini almak istediklerini belirterek 2023 yılı organizasyonundan çok memnun ayrıldılar. Katılımcılar fuara katılma amaçları olan; şirket imajını güçlendirmek, yeni ürün/hizmet tanıtmak, ulusal ve uluslararası pazardan müşteri kazanmak, mevcut iş bağlantılarını güçlendirmek ve yeni iş bağlantıları kurmak, rekabetten geri kalmamak gibi konularda fuarın beklentilerini fazlasıyla karşıladığını belirtti.

SolarEX İstanbul 2024 yılında 04-05-06 Nisan’da 55 bin m2 alanda katılımcı ve ziyaretçisiyle yeniden buluşacak

Geleceğin enerji teknolojisini katılımcı ve yatırımcısıyla buluşturan Avrasya’nın en büyük Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SolarEX İstanbul, 55 bin m2’lik alanda yeni eklenen halleri ile 04-05-06 Nisan 2024 tarihlerinde katılımcı ve ziyaretçileri ile enerjinin yol haritasını belirlemeye ve enerji yolculuğunun 16.yılında da pusulanız olmaya devam edecek.