Yıllardır Narlıdere'de eğimli ve zor zemine sahip arsalarında örnek projelere imza attıklarını belirten Tanyer Yapı Genel Koordinatörü Taylan Tanyer, zemin, kazık ve ankraj çalışmalarını kendi iş makineleri ve ekipmanlarıyla yaptıklarını ve bu deneyimi de farklı projelerin taahhüt işlerinde kullandıklarını söyledi.

Tanyer Yapı olarak son 3 yıldır, otoyol, metro, fabrika, ticari alanlar ve kentsel dönüşüm projelerinde taahhüt hizmetleri sunduklarını kaydeden Tanyer, “Konut inşaatlarına eğimli ve zor arazilerde başladık. Bunları yaparken önemli mühendislik ve teknik birikime sahip olduk. Kendi araç ve teknik ekipmanlarımıza ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Şu anda kazık makineleri, beton pompaları, tır, kamyon, ekskavatör gibi araçlara sahibiz” diye konuştu.

TanUrla'nın, Örnek Dairesi Bayam ilgisi TanUrla'nın, Örnek Dairesi Bayam ilgisi

ÖNEMLİ PROJELERİN ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ

Ülke genelinde ve İzmir'de yaptıkları altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Taylan Tanyer, şunları söyledi: “Türkiye genelinde bir süre otoyol viyadükleri ve köprü ayakları projelerinde hizmet verdik. Gaziemir Serbest Bölge'de bir ihaleyle başladık. Uygulamadaki istikrarlı başarımız ve titiz hizmet yaklaşımımızla, yeni ihaleler almaya devam ederek Serbest Bölge’de 6'ncı şantiyeye ulaştık.

Bir buçuk yıldır bölgedeki örnek uygulamalarımız devam ediyor. Fabrika temellerinin altına fore kazık ve altyapı işlerini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında anahtar teslim olarak fabrikayı da teslim ediyoruz. Bizim konut disiplininden gelmiş olmamız bu alanda başarılı olmamızın en temel sebeplerinden biri. Çünkü lüks konutlarda milim mertebesinde hesaplarla inşaat yapıyoruz. Konut inşaatıyla altyapı ve endüstriyel yapıya da aynı özeni göstererek müşterilerin beklentilerini karşılayan işlere imza atıyoruz. Altyapı ve fore kazık işlerine bu disiplini taşıdığımız için hizmet verdiğimiz firmalardan teşekkür alıyor olmak bizim için en büyük mutluluk ve ödül oluyor. Buca metrosunun iki durağını da tamamlayarak teslim ettik. Bergama'da BASBAŞ'ta giriş ve gümrük binalarını yapıyoruz. Son bir yılda taahhüt işine ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Hem makine parkımızı genişlettik; hem de deneyimli 70 kişilik bir ekip oluşturduk. Tanyer Yapı olarak toplamda 600 kişilik deneyimli ve geniş bir kadroya ulaştık”

TOPRAĞIN HEM ÜSTÜNE HEM DE ALTINA YATIRIM YAPIYORUZ

Tanyer Yapı olarak yurt dışına da ilk taahhüt projesini gerçekleştirmek için çalışmalara başladıklarını dile getiren Taylan Tanyer sözlerine şöyle devam etti: “Genelde müteahhitler kazançlarını arsa ve iş geliştirmeye ayırırlar. Biz bunun bir kısmını yıllardır edindiğimiz altyapı ve zemin teknolojileriyle birlikte know how'a yönelttik. Toprağın üstüne olduğu kadar altına da yatırım yapıyoruz. Böylelikle içimizden ciddi bir taahhüt firması da çıktı. Yurt içi ve yurt dışında çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki aylarda Gürcistan Batum'da yüksek katlı kulelerin altındaki temel kazıklarını yapacağız. O bölgede inşaat sektörü çok hareketli ve kent yeni yatırımlar alıyor. Tanyer Yapı olarak ilk defa yurtdışına açılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Deprem, ülkemizin bir gerçeği. İzmir de birinci derecede fay hattında yer alıyor. İzmir'de zemini nispeten daha problemli olan Bayraklı ve Bostanlı'da kentsel dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. İzmir'in büyük müteahhitlerinin önemli bir bölümüne de altyapı ve zemin mühendisliği anlamında güçlü bir çözüm ortaklığı sunuyoruz”

Editör: Kadir Özel