Macaristan’ın Budapeşte kentinde daha önce iki prestijli projeye imza atan Polat Gayrimenkul, İspanyol Grup All Iron Rei Socimi ile yaptığı ortaklıkla, Budapeştenin en popüler noktalarından Dohányde 76 milyon avroluk yeni bir proje gerçekleştiriyor.

Yetkisiz Emlakçılar Artık İlan Girişi Yapamayacaklar Yetkisiz Emlakçılar Artık İlan Girişi Yapamayacaklar

Türkiye'nin gayrimenkul sektörüne 65 yılı aşkın süredir değer katan Polat Gayrimenkul, yurt dışındaki projelerine bir yenisini daha ekliyor. Budapeşte’nin sosyal yaşamının kalbinde, Dohány bölgesinin tarihi atmosferi içinde, yeşilliklerle çevrili modern, konforlu ve lüks bir hayat sunacak bu proje için 24 Mayıs tarihinde Polat Gayrimenkul ve İspanyol All Iron Rei Socimi arasında bir imza töreni gerçekleştirildi. Projenin gerçekleştirilmesi için yeni bir şirket kuran iki firma, bu iş birliği kapsamında 76 milyon avroluk bir projeye imza atacak.

Dohány1

Bu yeni yatırımın müjdesini veren Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat "Polat Holding olarak 65 yılı aşkın süredir Türkiye'de gayrimenkul sektörüne değer katarak öncü bir rol üstleniyoruz. Yurt dışındaki yatırımlarımızın ilk adresi olan Macaristan’da hayata geçireceğimiz bu yeni gayrimenkul projemiz ile bir kez daha bilgi birikimimizi dünyaya sunacağız.” dedi.

Polat Gayrimenkul İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Yücel ise "Bir yandan Budapeşte’nin en tarihi ve merkezi lokasyonlarından, diğer yandan da gençlerin popüler destinasyonlarından biri olan Dohány de gerçekleştireceğimiz Macaristan’daki bu 3. konut projemiz ile  bölgeye tarihi ve kültürel dokusuna yakışır yeni bir yapı kazandırıyoruz ” şeklinde konuştu. Bölgedeki her 100 konuttan sadece 3’ünün yenilendiğini ifade eden Kaan Yücel, “Bu projeyi lokasyonu dolayısıyla ve bir başyapıt olarak tasarladığımız iç ve dış tasarımı ile Avrupa’nın en göz alıcı yapılarından olmak üzere konumluyoruz” dedi.

Tarihi ve kültürel özellikleri ile yüzyıllardır şehrin uğrak noktası olan Dohány, bugün üniversitelere, restoranlara,  müzelere, tiyatrolara, meydanlara yakınlığı ve Dohány Caddesi'nin kendi eşsiz dinamikleri ile Budapeşte'nin en yoğun bölgelerinden biri. 2017'de Insider'ın Avrupa'nın en prestijli bölgeleri arasında gösterdiği Budapeşte'nin 7. bölgesinde yer alan Dohány, Budapeşte’nin UNESCO Dünya Mirası bölgelerinden  biri.

Bölgedeki yeni konut stoğu potansiyeline Polat imzası atacak olan proje, ilk kez konut sahibi olacaklar, emlak yatırımı yapmak isteyenler ve dinamik şehir hayatında yaşamayı tercih edenler için cazip seçenekler barındıracak. Macaristan’daki genel teamülün  aksine, mutfakları da tamamlanmış olarak teslim edilecek projede 1+1, 2+1 ve 3+1  konutlar yer alacak. Bölgedeki mevcut tarihi binalara ekolojik bir alternatif sunacak olan proje, AA+ enerji sertifikalı konutlardan oluşacak. Yüksek tavanlı ve geniş pencerelerle tasarlanan bu proje, dış görünüşü ve zengin yeşil alanlarıyla bölgenin dokusuna uygun, iç tasarımıyla modern ve doğa ile dost seçenekler sunuyor. Ulaşım, sosyal hayat ve kültürel zenginliklerin kesişim noktasında bulunacak bu yeni projenin 2027 tarihinde tamamlanması öngörülüyor.

 

 

Polat Hungary Hakkında:

2016 yılından bu yana Polat’ın 65 yılı aşkın tecrübesini Avrupa’ya taşıyan Polat Hungary, bugüne kadar Polat çatısı altında  toplam 372 milyon Avro değerinde  gayrimenkul  projesine imza atmıştır. Budapeşte’de daha önce ödüllü Duna Pearl ve Spitz Villa projelerini hayata geçiren Polat Hungary, portföyünde aynı zamanda Budapeşte’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan ve ilk etap teslimleri 2024 yılında gerçekleştirecek  City Pearl’ü de bulundurmaktadır.

 

All Iron RE I Socimi Hakkında:

İspanyol Gayrimenkul firması All Iron REI Socimi, geleneksel otel modellerine alternatif olarak kentsel konaklama için mülklerin satın alınmasına ve yeniden konumlandırılmasına odaklanan, mali açıdan verimli bir gayrimenkul yatırım şirketidir. Şirket, İspanya  ve Macaristan’da  1.000'den fazla rezidans  dairesi ve yaklaşık 300 pansiyondan ibaret 19 gayrimenkulden oluşan bir portföye sahiptir.

Editör: Kadir Özel