Gayrimenkul sektörüne kattığı yenilikler ile fark yaratan DRKEE Consultancy & Danışmanlık " Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı" sertifika programı başlatıyor. Gayrimenkul sektörüne farklı ve özel danışmanlık hizmeti veren DRKEE Consultancy & Danışmanlık şirketin özel uzmanlık alanı olarak verdiği danışmanlık hizmetini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜSEM) iş birliği ile “Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı” sertifika programı düzenleyerek tüm katılımcılara açıyor.

DRKEE Consultancy & Danışmanlık Genel Müdürü S.Ömer İSAFÇA, 2015 yılından bu yana Türkiye genelinde 1.000 bağımsız bölüm üzerinde Kentsel Dönüşüm Projesine özel danışmanlık yaptıkların iletti. Şirketimizin özel uzmanlık alanlarından birinin Kentsel Dönüşüm olduğunu söyleyen İSAFÇA, Kentsel Dönüşüm konusunda Gayrimenkul Firmalarına, Site ve Bina Yönetimleri ile Bireylere Kentsel Dönüşüm İletişim Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Teknik Danışmanlık, Kentsel Dönüşüm Hukuk Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Kredi ve Finansman Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Proje Risk Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Uygulama Danışmanlığı yaptıklarını ancak Kentsel Dönüşümün güzel örneklere ihtiyacı olduğunu bu örneklerin yaratılması için Kentsel Dönüşümün iyi bilinmesinin gerektiğini düşündüklerini bu nedenle sağladıkları danışmanlık hizmetini ayrıca Sertifika Programı haline getirdiklerini iletti.

Programın amacı hakkında da bilgi veren İSAFÇA, Deprem riski taşıyan ülkemizin, 1/3’ü niteliksiz diye nitelendirdiğimiz hiçbir mühendislik hizmeti almamış, kullanım ömrünü yitirmiş gayrimenkullerden oluşmaktadır. Ülkemizi oldukça yakından ilgilendiren ve gayrimenkul sektörünün lokomotifi olacak Kentsel Dönüşüm konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcıları konularındaki uzman akademik kadromuz ile bir araya getirerek sektörün ihtiyacı olan nitelikli Kentsel Dönüşüm Uzmanları yetiştirmek olduğunu iletti.

DRKEE Consultancy & Danışmanlık ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜSEM) işbirliği ile düzenlenen “Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı” 06 Nisan 2019’dan itibaren İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade Kampüsünde Cumartesi-Pazar günleri dersler olacak şekilde başlıyor.

Kentsel Dönüşüm süreci içinde fiilen çalışan uygulamacı hocalar tarafından verilen ve toplam 48 saat (6 gün) süren sertifika programı sonunda başarılı olan katılımcılara İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin kaşe ve imzalı “Kentsel Dönüşüm Uzmanlık” sertifikası verilecektir. 

31 Mart 2019 tarihine kadar katılımcı başvuruları devam edecek olup, sınırlı sayıda olacak katılımcı grubu arasında sizde yer almak istiyorsanız www.izu.edu.tr/izusem adresindeki online form ile kaydınızı tamamlayabilir veya [email protected] adresine mail atarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.