Türkiye’nin genç ve dinamik markası Kelebek, global bakış açısını bir Türk stilizasyonu olarak ortaya koyduğu global tasarım vizyonuyla Almanya IMM Köln Mobilya Fuarı’nda büyük bir ilgiyle karşılandı. Kurulduğu günden bugüne, müşterilerine kusursuz mobilya deneyimi yaşatan marka, fuarda sergilediği koleksiyon ve ürünlerini dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere sunuyor. Fuardaki katılımcılar tarafından büyük beğeniyle karşılanan Kelebek Mobilya, haz temelli, sade, dinamik, yenilikçi, yetenekli, yaratıcı, aydınlatan, keşiflerle dolu, zamansız, doğal, özgür ve eğlenceli bir dünya olan tasarım vizyonuyla da katılımcıları büyülemeye devam ediyor.

Bu yıl 74.’sü düzenlenen Almanya IMM Köln Mobilya Fuarı, 245.000 metrekarelik alanda binden fazla katılımcı firma ve dünyanın heryerinden gelen 100 binin üzerinde katılımcıyı ağırladı. Kelebek Mobilya ise ilgi çekici konsepti ve tasarım harikası ürünleriyle fuarın dünyaca ünlü en gözde markaları arasında yerini aldı.

Global Tasarım Vizyonuna Büyük İlgi

İstanbul Mobilya Fuarı’ndan sonra Köln’de de yoğun bir ilgiyle karşılandıklarını ve bu ilgiden dolayı son derece memnun olduklarını belirten Kelebek Mobilya Genel Müdürü Tolga Kaya; “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Kelebek Etkisi tasarım vizyonumuzu dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile işbirliğimiz eşliğinde büyük bir lansmanla duyurmuştuk. Global tasarım vizyonumuzla  Köln’de büyük bir ilgiyle karşılandık. Markamıza ve tasarımlarımıza gösterilen bu ilgi, bizi her daim çalışmaya ve gelişmeye itiyor. Avrupa’da derinleşmeyi hedeflediğimiz bu süreçte IMM Cologne Mobilya Fuarı bizim için önemli bir adım. Fuar hazırlık süreçleri dahil emeği geçen ekip arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kelebek Mobilya Hakkında: Türkiye'nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek, Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarındandır. Kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle Düzce’de 55 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 186 bin metrekarelik bir alanda üretimine devam eden kuruluş, bugün ürünlerini yurt içinde 200’ün üzerinde mağazada tüketicilerin beğenisine sunmakta, yaklaşık 30 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracatı ve yurtdışında yer alan konsept mağazalarıyla uluslararası pazarda da faaliyet göstermektedir.