Kentsel dönüşüm projelerine verdiği önem ile bilinen FKG İnşaat’ın riskli konutların bir an önce dönüştürülmesi hedefiyle hayata geçirdiği Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 1. etap teslimlerine sayılı günler kaldı. 

Bahaş Holding ve Stta İnşaat ortaklığıyla toplam 77 bin metrekare arsa alanı ve 210 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükselen ve toplam 10 etaptan oluşan projenin ilk etabının teslim tarihi 20 Mayıs olarak belirlendi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan FKG İnşaat Genel Müdürü Sedat Al “Deprem kuşağında yer alan ülkemizin en riskli şehirlerinin başında gelen İstanbul’da, deprem güvenli konutların inşa edilmesi bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle kentsel dönüşüme odaklanmayı ve riskli konutları sağlam yapılara dönüştürmeyi kendimize misyon edindik. Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi de bu doğrultuda Bahaş Holding ve Stta İnşaat ile birlikte yürüttüğümüz büyük kapsamlı bir projedir. Toplam 77 bin metrekarelik alanda 10 etaptan oluşan ve temelleri 2021 yılında atılan projemizin ilk etabını 20 Mayıs itibariyle teslim etmeye başlıyoruz. Daire sakinlerine tapularını da hemen takdim edeceğiz” diye konuştu.

Toplam 5 bin 394 metrekare arsa üzerinde inşa edilen Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi 1. etap, 5’er katlı 10 blokta 110 daire ve 800 metrekarelik ticari alandan oluşuyor. 2+1, 3+1, 4+2, 5+2 tipindeki 1. etap dairelerinin büyüklüğü ise 135 metrekare ila 270 metrekare arasında değişiyor.

İkinci etap inşaatı devam eden ve 3’üncü ile 4’üncü etabın inşaatına da başlanan proje tamamlandığında ise toplam bin 20 riskli daire dönüşmüş, 2 bin 400 daire ve ticari alan inşa edilmiş olacak.

Büyükçekmece’de yatay mimarinin güzel örneğini sunan proje, en yeni teknolojilere sahip, yaşanabilir, ferah, balkonlu, teraslı, bahçeli daireleriyle dikkat çekiyor. Üst düzey yaşam olanaklarına sahip olan proje marinaya, Beykent Üniversitesi’ne, civardaki özel ve devlet hastaneleri ile alışveriş merkezlerine yakın mesafede yer alıyor.

                       

www.fkg.com.tr         444 0 377                                 www.hilalhill.com.tr             0 212 824 42 22

FKG Grup hakkında:

FKG Grup; aktif olarak inşaat başta olmak üzere, madencilik, enerji, tarım film ve medya sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Grup çatısı altında lokomotif sektör olarak faaliyet gösteren FKG İnşaat, bu alandaki çalışmalarını; inşaat müteahhitliği, gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm konularında yürütüyor.

İstanbul’un farklı bölgelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam eden FKG İnşaat, konutta oluşturduğu marka değerini, ‘kaliteli yaşam herkesin hakkı’ mottosuyla hayata geçirdiği lüks konut projelerini müşterilerine sunarak inşaat sektöründe faaliyetlerine devam ediyor. Güçlü ve güvenilir alt yapısı ile bugüne kadar çeşitli spor ve sosyal tesisleri, doğaya saygılı çevre ve peyzaj düzenlemeleriyle hayata geçirdiği büyük konut sitelerinin yanı sıra iş merkezleri, alışveriş merkezleri, okul ve hastane binaları, turizm ve spor tesisleri, şehir parkları, plaza ofis binaları, sanayi tesisleri gibi pek çok yatırıma imza atan FGK İnşaat, arazi geliştirme faaliyetlerine devam ediyor. Halihazırda Bahaş Holding ve Stta İnşaat ile yürüttüğü Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi ve Bella Vista Projesi’nin inşaatına devam eden FKG İnşaat, aynı zamanda eş zamanlı olarak Büyükçekmece’de beton santrali ve Kıraç’ta sanayi sitesi yatırımlarını da sürdürüyor. FKG İnşaat’ın yeni yatırım hedefleri arasında Hadımköy’de villa ve Ataşehir ile Başakşehir’de de konut projeleri yatırımları da yer alıyor. Grubun ayrıca gayrimenkul geliştirme alanında ABD Miami’de faaliyet gösteren FKG Investment adı altında bir şirketi de bulunuyor. FKG Grup çatısı altında faaliyet gösteren ‘Port Film Prodüksiyon’ şirketi ise şu anda ‘Beni Sev’ ve ‘Öt Bakalım’ adlı filmlerin çekimini tamamladı yeni filmler üzerinde çalışmalarını yürütüyor. Medya sektöründe de faaliyet gösteren FKG Grup, Türkiye’nin tek futbol dergisi olma özelliği taşıyan Akademi Futbol Dergisi’nin de sahibi.