Coordinat Yapı Pınar Karşıyaka'nın Forma Sponsoru Oldu Coordinat Yapı Pınar Karşıyaka'nın Forma Sponsoru Oldu

Etkili yaratıcılığı ödüllendirme misyonuyla bu yıl 18’inci kez gerçekleştirilen Felis Ödülleri ikinci gecesinin ardından sona erdi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ikinci ödül töreninde Felis’te 8, Curious Felis’te 1 bölümde kazananlar açıklandı; toplamda 6 Büyük Ödül daha sahibine takdim edildi.

Felis Ödülleri’nin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ikinci gecesinde Digital & Mobile Felis, Film Felis, Media Felis, Outdoor Felis, PR Felis, Print & Publishing Felis, Radio & Audio Felis, Social Responsibility & Sustainability Felis’in yanı sıra Curious Felis Dönüştüren Pazarlama Stratejisi Bölümü’nde kazananlar ödüllerine kavuştu.

Zeki Şen’in sunumuyla gerçekleşen gecede toplamda 105 Felis ve 181 Başarı Ödülü takdim edildi. Curious Felis Dönüştüren Pazarlama Stratejisi Bölümü’nde de kazananlar açıklanırken, bölümün Büyük Ödül’ü Yumoş’un "Jet Fresh – Yumoş Sıkılıyor" projesine verildi. Yumoş, aynı zamanda Yılın Strateji Lideri olarak gösterildi. Bölümün En İyi Vaka Yazımı Ödülü’ne ise Punch BBDO ve Zero Point Project’in Filiz Makarna için hayata geçirdiği "Filiz Mardin Bulguru Lansman" projesi layık görüldü.

Bu bölümdeki ödüller Dönüştüren Pazarlama Stratejisi Jüri Başkanı, OPET CMO'su Murat Zengin tarafından takdim edildi. 

Yılın Medya Ajansı EssenceMediaCom olurken, Yılın Yaratıcı Ajansı Tribal Worldwide Istanbul, Yılın Reklamvereni ise Unilever oldu. Kazananlar ödüllerini MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’dan aldı.

 

Büyük Ödüller sahiplerine kavuştu

18. Felis Ödülleri’nin son gecesine beş Büyük Ödül damga vurdu. Film Felis ve PR Felis Büyük Ödülleri Concept’in Vestel için EssenceMediaCom ortaklığında hazırladığı “Biz Voleybol Ülkesiyiz” projesine layık görülürken, Outdoor Felis Büyük Ödülü TBWA\Istanbul’un BirGün Gazetesi için OMD Türkiye işbirliğiyle hayata geçirdiği "İntihar mı? Cinayet mi?" kampanyasına takdim edildi.

Ödüller sırasıyla Film Felis Jüri Başkanı, Muhabbet Kurucu Ortağı Emrah Karpuzcu, PR Felis Jüri Başkanı, Artı İletişim Yönetimi Yönetici Ortağı Esra Şengülen Ünsür, Outdoor Felis Jüri Başkan Vekili Muhabbet, Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktör Kenan Ünsal tarafından sahiplerine takdim edildi.

Print & Publishing Felis’te Büyük Ödül’e uzanan ajans Cache İstanbul için yarattığı "The Symbols of Change" projesiyle Rafineri oldu. Radio & Audio Felis’te ise TikTok için hayata geçirdiği “Faydası Çok (Boks - Futbol - Özel Güvenlik - Kasiyer)” kampanyasıyla Tribal Worldwide Istanbul Büyük Ödül'ün sahibi oldu. Ajans, proje özelinde Persenk Music ve Publicis Groupe Türkiye ile birlikte çalışmıştı.

Kazananlar ödüllerini Print & Publishing Jüri Başkan Vekili Concept Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Kerem Özkut ile Radio & Audio Felis Jüri Başkanı Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktör Güldeniz Şeşen Bilginer’den aldı. 

Felis Ödülleri 2023'ün ikinci gecesinde açıklanan ödüllerin tamamına adresinden ulaşabilirsiniz.