AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma çalışmalarına katılan Edirne Arama Kurtarma Derneği’ni (EDAK) ziyaret etti.Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne Arama Kurtarma Derneği'ne ziyarette bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen yıkıcı depremlerin ardından bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarına destek veren Edirne Arama Kurtarma Derneği (EDAK) üyelerini Dernek Başkanı Kenan Laz şahsında üstün özveri dolayısıyla teşekkür eden Başkan İba, hayat kurtarmanın büyük sorumluluk olduğunu söyledi. İba, toplum olarak arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekiplere minnet duyduklarını kaydetti.

Deprem sonrası yaşanan zorlu süreçte, birlikte dayanışma içinde olmanın öneminin bir kez daha anlaşıldığını kaydeden Başkan İba, "Bu zorlu süreçte, EDAK ekibinin gösterdiği özveri, cesaret ve fedakarlık takdire şayandır. Bu gibi doğal afetlerde bir araya gelmek ve birbirimize destek olmak, insanlığımızın en temel değerlerinden biridir. EDAK ekibi, bu değerleri hayata geçirerek, depremzedelerin yanında yer alarak, bir kez daha göstermiştir" diyerek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Başkan İba, EDAK’ın çalışmalarına destek olacağını belirterek, EDAK yönetiminin istek ve taleplerini dinledi.