"Zingat" ismi, "Emlak.Bilgi.Güven." misyonunu yansıtan bir isimdir. Burada, sayısız bilgi ve veri hizmetini ifade eden "zilyon" kelimesinin "emlak", "bilgi" ve "güven" anlamına gelen farklı dillerdeki kelimelerle birleştiği bir hikaye var. Zingat, adeta emlak dünyasının güvenilir ve bilgili rehberi olarak yolunuzu aydınlatıyor.

Zingat, Türkiye’nin önde gelen emlak platformlarından biri olarak 2015 yılında kuruldu. Sektördeki güçlü birlikteliklerle desteklenen Zingat, 2017 yılında Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın lider emlak platformu Property Finder Group (PFG) tarafından yatırım aldı. Ardından, 2019'da dünyanın en büyük teknoloji yatırım fonlarından biri olan General Atlantic tarafından yatırım yapılarak Zingat'ın hisselerinin çoğunluğu bu güçlü ortakların eline geçti. Ağustos 2023'te ise Zingat, kalan hisselerinin tamamının Property Finder Group tarafından satın alınmasıyla yüzde yüz bir Property Finder şirketi haline geldi. Bu, Zingat'ın sektördeki varlığını daha da güçlendiren bir adım oldu.

Zingat, Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yatırım yapanlar, gayrimenkul satanlar/kiralayanlar, yeni ev arayışında olanlar, bu sektörden profesyonel kazanç sağlayanlar için bir buluşma noktası ve referans bilgi kaynağı olarak, sektörde fark yaratan yenilikçi projelerle adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Yenilikçi emlak sitesi Zingat; bütçesine uygun ev almak/satmak/kiralamak/kiraya vermek isteyenlere Zingat Bana Ev Bul hizmeti, ülkemizde emlak arayanlara İngilizce sitesi, gayrimenkul okuryazarlığı katkısıyla Zingat Prestij Dergisi, kurumsal üyelerine online ve yüz yüze eğitimlerle değer katan Zingat Akademi etkinlikleri, bireysel üyelerinin hayatlarına dokunan Hayvan Dostu Emlak İlanları, okula yakın ev arayanlar için Zingat Okul gibi pek çok özel hizmetiyle sektöre yepyeni bir soluk getirmeye devam ediyor.

Siz de Zingat.com’u ziyaret ederek, emlakla ilgili en güncel ve güvenilir bilgilere ulaşabilir, hayalinizdeki evi bulabilirsiniz.