Yılın Mutfağı 2023” yarışmasının sonuçları açıklandı. İnovatif ve yenilikçi mutfak tasarımlarıyla adından söz ettiren Bodrum Mutfak Mobilya, benzersiz bir stile sahip iki mutfak modeli ile yarışmada ilk 3 sırada yer aldı. 

Bodrum’un ilk hazır mutfak üretimini yapan Bodrum Mutfak Mobilya, Türkiye'deki mutfak mağazalarının katıldığı Cosentino Yılın Mutfağı Yarışması'nda bu yıl da başarılarına bir yenisini ekledi. Markanın ilk hazır mutfak üretimini gerçekleştiren öncü konumu, yaşam alanlarına kattığı benzersiz dokunuşlarla bir kez daha ödüllerle taçlandı.

Yarışmanın birinciliğini kazanan Bodrum Mutfak Mobilya’nın Mikonos Mutfağı,iç ve dış mekân arasındaki sınırları ortadan kaldırırken ahşabın en doğal halini, özel olarak seçilmiş Cosentino yüzeyi ile birleştirerek estetik bir bütünlüğü ortaya koyuyor. Sadeliğin getirdiği işlevsellik, işlevselliğin getirdiği kolaylık mottosuyla tasarlanan mutfağınızda Mikonos Esintisi soft tonların göz alıcı ihtişamını gözler önüne seriyor. 

Yarışmanın üçüncülüğünü kazanan markanın BodrumTaş Ev Mutfağı ise, abartıdan uzak duran tasarım anlayışı, çabasız çekiciliği ortaya çıkarıyor. Sadece bir yemek pişirme alanı değil, aynı zamanda doğayla uyum içindeki bir yaşam tarzının simgesi olan Taş Ev Mutfağı, yaşamın güzelliklerini hissetmeye olanak tanıyor. Doğanın kucakladığı bu özel mutfak, sadeliği ve zarafetiyle yaşamın tadını çıkarmak isteyenlere de ilham kaynağı oluyor.