Solis Renewable Hub tarafından, küresel güneş enerjisi medyasının prestijli yayınlarından PV Magazine Group stratejik ortaklığı ve Türkiye Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği GENSED’in desteğiyle düzenlenen Solar+Storage Exclusive Forum, 31 Ağustos- 1 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Palace Hotel'de gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin güneş enerjisi ve enerji depolama sektöründeki geleceğine yön verecek Foruma’a sayılı günler kaldığını ifade eden Solis Fuarcılık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Feraye Gürel, “Türk iş dünyası liderlerine yönelik olarak 4 ana oturumda 20’ye yakın uzman konuşmacı, dünya genelinden 200’ü aşkın yatırımcı, enerji geliştirici ve teknoloji sağlayıcıları, finansörler ile kamu hizmetleri, çok taraflı kuruluşlardan sektör uzmanlarını bir araya getiriyoruz. Enerji depolama ve güneş enerjisi alanındaki teknolojik gelişmeleri dünya çapındaki uzmanlardan öğrenmek ve sektördeki en son trendler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sınırlı sayıda yer kalan etkinliğimize kayıt olmayı unutmayın.

Güneş enerjisi ve enerji depolama sektörünün yeni platformu

feraye gürel, gensed işbirliği ile sektörün tek güneş enerjisi ve enerji depolama fuarı solar+storage nx fuarı ile tehad işbirliği ile elektrikli araç şarj altyapısı ile e-mobilite endüstrisinin gereksinimlerini odağına alan nextgen e-mobility + charge expo & summit fuarı ve zirvesi’nin de forum’la eş zamanlı olarak istanbul tüyap fuar ve kongre merkezi’nde ilk kez düzenleneceğine dikkat çekti.

Türkiye, güneş panelleri tedarik zincirinde kritik kavşak noktasında yer alıyor.

Solar+Storage NX 2023 Fuarı kapsamında ilk kez hayata geçirilen benzersiz bir platform olan Solar+Storage Exclusive Forum, üst düzey uluslararası konuşmacıları ile dikkatleri çekerken, aynı zamanda katılımcılarına eşsiz bir networking ortamı sağlıyor. Forumun ilk günü; “PV Hücre ve Panel Üretim Teknolojileri Bugünü ve Yarını” ile GENSED Interaktif Özel Oturumu: SOLAR Mevzuat - Dünü Bugünü ve Yarını” başlıklı 2 ana oturumdan oluşuyor. Asya'nın etkileyici güneş üretim endüstrisi ile Avrupa'nın gelişmekte olan pazarları arasındaki kritik kavşak noktasında bulunan Türkiye, güneş panelleri tedarik zincirinde giderek daha önemli bir rol üstlenmeyi hedefliyor. Ülkemiz hali hazırda 15 GW'den fazla teorik güneş paneli üretim kapasitesi ile büyük bir potansiyel barındırıyor ve dikkatleri üzerine çekiyor. İlk gün oturumlarında Türkiye'nin güneş enerjisi ve buna bağlı teknolojilere ilişkin geleceğini sağlamlaştırmak için güçlü hücre teknolojileri alanında izlemesi gereken stratejiler ve teknolojik gelişmelere dair ipuçları, en son trendler konuşulacak. Ayrıca güneş enerjisi alanında yapılacak yatırımlar, işbirlikleri için bilinmesi gereken yasal düzenlemeler, mevzuatlar, devlet destekleri gibi hayati önemdeki son gelişmeler, GENSED Özel Oturumu’nda detayları ile gündeme taşınacak.

Enerji depolamada yasal mevzuat konusunda merak edilenler cevap bulacak.

Forumun son gününde GENSED İnteraktif Özel Oturumu ile bu kez “Enerji Depolama Mevzuatı Bugünü ve Yarını” başlığı katılımcılardan gelen sorular ve öneriler ışığında her yönüyle ele alınacak. Öğleden sonraki oturumda “Enerji Depolama Sistemleri Bugünü ve Yarını” başlığı ile gerçekleşecek. Türkiye, büyük ölçekli enerji depolamada pazar segmentini büyütmede giderek daha fazla rol oynamaya aday konumda. Ancak, büyük batarya maliyetleri hala yüksek ve finansal açıdan başarılı olmak için doğru donanım ve yazılım seçimlerini yapmak büyük önem taşıyor. Batarya enerji depolamasındaki en son gelişmeler, Türkiye'deki projelere uygulanabilecek enerji depolama teknolojileri gibi pek çok soru, Forum’da konunun uzmanları tarafından cevaplanacak.