Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut kampanyasında ilk temeller 25 ekimde atılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşların yoğun ilgisini gören ve 5 milyonu aşan başvuruların ardından başvuru süreci tamamlanmadan 25 Ekim 2022’de ilk etapta 17 ilde 5 bin konutun temelinin atılacağını söyledi.

Bakan Kurum, ilk temellerin atılacağı 17 ili; Ankara, Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak olarak açıkladı.

Dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile hayata geçirilecek olan 250 bin sosyal konut projesinde beklenen müjdeli haber geldi. TOKİ başvurusu yapmak isteyen kişiler en çok evlerini ne zaman teslim alacaklarını merak ederken projede beklenen açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 250 bin sosyal konut projesinde Ekim ayında temel atma işlemlerine başlanacağı duyurulmuştu. TOKİ tarafından yapılan son dakika açıklaması ile temel atma töreni düzenlenecek olan 17 il açıklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ 'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ile beklenen duyuru yapıldı. TOKİ paylaşımında "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin ilk temelini 5 bin konut ile 17 ilimizde 25 Ekim'de atıyoruz. Milletimize hayırlı olsun." ifadelerine yer verilerek ilk olarak 5 bin konutun temellerinin atılacağı ilan edildi.

Şimdi sıra Toki'nin kura heyecanında! Ne zaman belli olacak? Şimdi sıra Toki'nin kura heyecanında! Ne zaman belli olacak?

toki-haber

TOKİ tarafından yayımlanan listede yer alan 17 il ise şu şekilde sıralandı:

Ankara,

Afyon,

Amasya,

Aydın,

Bolu,

Diyarbakır,

Elazığ,

Erzurum,

Kahramanmaraş,

Kırşehir,

Konya,

Manisa,

Muğla,

Tunceli,

Uşak,

Yozgat,

Zonguldak.