Uzun bir bayram tatili resmi kurumlar açısından yoğun bir bayram tatili olacak bayram sonunu bir çok kişi sabırsızlıkla bekleyecek Tapu işlemleri birikecek bayramda tatil süresi uzun olunca satışlar bekleyecek . Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılan ulusa sesleniş konuşması ile Kurban Bayramı tatili uzatılmıştı. 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü tarihi itibari ile Kurban Bayramı tatili 1. günü başlarken gözler 8 Temmuz 2022 Cuma günü Arefe gününe çevrildi.

"Arefe günü yarım gün mü, tatil mi?" soruları yanıt ararken beklenen resmi açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 gün tatil açıklaması ile akıllara takılan soru yanıt buldu ve 8 Temmuz Cuma günü yani Kurban Bayramı arefe günü için yarım günlük resmi tatil ilan edildi.

tapu

KURBAN BAYRAMI AREFE GÜNÜ TAPU DAİRELERİ AÇIK MI?

Bu sene Kurban Bayramı Arefe günü 8 Temmuz 2022 Cuma gününe denk gelecek. Sonrasında 9 günlük resmi tatil ilan edilmesi nedeniyle tapu dairelerinde işlemleri olan kişiler tarihi erkene çekme telaşına düşerken tapu daireleri de diğer resmi kurumlarda olduğu gibi Kurban Bayramı arefe günü yarım gün çalışacaklar.

Arefe günü yarım gün çalışma olduğu için sabah normal saatinde başlayan mesai öğlen saat 12:00'ye kadar devam edecek ardından tapu dairelerinde Kurban Bayramı tatili başlayacak olup 9 günlük bayram tatili sonrası yeniden çalışma başlayacaktır.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK, TAPU DAİRELERİ NE ZAMAN AÇILACAK?

Yabancı Kiracılar Sıkıntı Çıkarmaya Başladı Yabancı Kiracılar Sıkıntı Çıkarmaya Başladı

9 günlük Kurban Bayramı tatili 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü sona erecek ve tüm resmi kurumlarda olduğu gibi tapu dairelerinde de çalışmalar Pazartesi günü mesai saati ile başlayacaktır.