Luxury Lifestyle Awards, bu yıl 60 ülkeden 400 kategoride 10.000'den fazla farklı ürün ve hizmeti değerlendirdi ve sonuçları analiz ederek dünyanın en iyilerinin bir üst listesini açıkladı. Mimarlık, kentsel tasarım ve iç mekan tasarımı alanlarında farklı tipolojilerde birçok ödüllü projeye imza atan Mimar Filiz Cingi Yurdakul liderliğindeki AURA Design Studio “Mimarlık Stüdyosu” kategorisinde Luxury Lifestyle Awards 2023 ödülünü almaya hak kazandı.

Ankara merkezli mimarlık ofisi Aura Design Studio’nun kurucusu Mimar Filiz Cingi Yurdakul, çeşitli mimari uygulamalarda uzmanlığını göstermiş, yüksek başarılar elde etmiş bir mimar. 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Filiz Cingi Yurdakul, mimarlık, BIM, sürdürülebilirlik, iç mekan tasarımı, proje yönetimi, modelleme, proje ve uygulama konularında derin bir anlayış geliştirmiş. Farklı tipolojilerdeki üretimleri kapsayan zengin proje portföyü kentsel tasarım, karma kullanımlı projeler, ticari yapılar, konut projeleri, eğitim yapıları, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller ve iç tasarım işlerinden oluşuyor.

Mimar Filiz Cingi Yurdakul için stüdyonun öncelikli hedefi benzersiz ve etkileşimli mekan deneyimleri yaratmak. Ofis, çeşitli aktörleri, alanları ve ölçekleri içeren çok disiplinli bir yaklaşımla, yapıların yaşam döngüsü ve kullanıcıların çevreleriyle etkileşimini her zaman önemsiyor.

Aura Design Studio, müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkatle dinleyerek, kapsamlı alan ve işlevsel analizler yaparak sunduğu hizmetleri kişiselleştiriyor. Stüdyo, tüm proje süreci boyunca müşteri geri bildirimlerini tasarımlara dahil ediyor.

Filiz Cingi Yurdakul, insan deneyimini ihmal eden, coğrafi ve kültürel bağlamı kabul etmeyen projelerin verimli olmayacağına inanıyor. Bu amaçla, arkeoloji, antropoloji, nöro-sanat ve mimarlık tarih alanlarında araştırmalar yapıyor, toplumsal kültüre ve tarihe kök salmış mekanlar yaratmayı hedefliyor.

Sürdürülebilirlik uzmanlarıyla iş birliği yaparak, tasarım stratejilerini ve malzeme seçimlerini ekolojik bir yaklaşımla ele alan Aura Design Studio projelerinde kapsamlı çevresel analizler uyguluyor; kullanıcıların refahını öncelikli tutarak, yaşam kalitelerini artıran mekanlar tasarlıyor.