Kalekim’in, yüzey temizlik ve bakım malzemesi olarak geliştirdiği “Seracare” ürün grubu yüzeylerdeki çimento kalıntılarından, derz dolgularda oluşan lekelere kadar mükemmel çözümler sunuyor. “Seracare” seramik, granit, mermer gibi kaplama malzemelerinin ve derz dolguların ilk günkü gibi mükemmel görünmesini sağlarken, daha sonraki temizlik ve bakım aşamalarında da ev hanımlarının en büyük yardımcısı oluyor.

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle vaktimizin çoğunu balkonlar ve teraslarda geçirmeye başladık. Ancak bu alanların temizliğinde yüzeylerin dış ortamlara direkt maruz kalması nedeniyle, önlemlerimizi bir adım daha öteye taşımamız gerekiyor.

Seracare Derz Temizleyici

Kalekim, seramik ve derz dolguların üzerinde oluşan kir, kireç ve deterjan kalıntılarını derzleri aşındırmadan çıkaran organik temizlik malzemesi ‘Seracare Derz Temizleyici' ile kullanıcıların tüm beklentilerini karşılıyor.

Derz dolgu üzerindeki biriken doğal kirlerin olduğu bölgeye yakın mesafeden sıkılarak kullanılan organik temizlik malzemesi ‘Seracare Derz Temizleyici’ sayesinde, sadece 3-5 dakika sonra bez veya sünger yardımı ile temiz bir yüzey elde ediliyor. Özellikle banyo, mutfak gibi ıslak hacimlerdeki en büyük problem, doğal yollarla oluşan kir, kireç ve deterjan artıklarının derz dolgular üzerinde birikmesi ve kolaylıkla temizlenememesidir. Kullanılan temizlik malzemelerinin çoğu derz dolguları aşındırdığından yapılan temizlik derz dolguların hızla tekrar kirlenmesine sebebiyet verir.

Seramik, porselen seramik gibi kaplama malzemeleri ve derz dolguların temizliğinde mükemmel sonuç veren ‘Seracare Derz Temizleyici ', doğal içeriği sayesinde dolgu yüzeyini aşındırmadan temizliyor. Evlerinde ilk günkü rengini koruyan derz dolgular ve tertemiz seramik yüzeyler isteyen kullanıcılar için mükemmel çözümler sunuyor.

Çimento sökücü ve leke çıkarıcı

Kalekim’in Seramik yüzeylerde kalan çimento esaslı yapıştırıcı ve derz dolgu atıklarının temizlenmesi için geliştirdiği ‘Seracare Çimento Sökücü’ ise başta banyo ve mutfak olmak üzere seramik kaplı tüm mekanlarda son derece kolay ve etkili bir temizlik sağlıyor.

Seracare Çimento Sökücü’ seramik, porselen seramik, sırlı seramik, granit, klinker, kotto, rustik döşeme, ocak taşları, doğal taş gibi kaplama malzemeleri üzerindeki çimento ve kireç esaslı tüm inşaat atıkları ve harç kalıntılarının kolayca temizlenmesinde kullanılıyor. Asitlere dayanıklı kaplama malzemeleri üzerindeki çimento kalıntılarını zararlı gazlar çıkarmadan temizleyen asidik temizlik malzemesi ‘Seracare Çimento Sökücü’ sayesinde, sadece 3-5 dakika sonra bez veya sünger yardımı ile tertemiz bir yüzey elde ediliyor.

Serinin diğer bir ürünü olan Seracare Leke Çıkarıcı, seramik, granit, mermer gibi malzemeler üzerinde kahve, yağ, meyve suyu gibi zorlu lekelerin çıkarılmasında mükemmel sonuç vererek temizlik işlerini kolaylaştırıyor.