Toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada, "Cumhurbaşkanı adayımız konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Nihai açıklamayı 6 Mart Pazartesi kamuoyuyla paylaşacağız." denildi. Bu şekilde söylensede Mansur Yavaş konusunda Uzlaşma sağlandı gibi

Altılı masa toplantısının ortak açıklamasında, "Cumhurbaşkanı adayımız konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Nihai açıklamayı, 6 Mart Pazartesi kamuoyuyla paylaşacağız." ifadesi kullanıldı.

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, 'Cumhurbaşkanı adayımız konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Nihai açıklamayı 6 Mart Pazartesi kamuoyuyla paylaşacağız.' ifadeleri kullanıldı. Bununla birlikte CHP'nin kanalı Tele1'de 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının belli olduğu açıklandı. Tele1, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu göstereceğini açıklasada topu ters köşe yapıp Mansur Yavaş Açıklması gelecektir.

Altılı masanın, ikinci turdaki son toplantısı Saadet Partisi ev sahipliğinde yapıldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde saat 14.00'te başlayan toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldı.

Toplantı devam ederken, 6 partinin genel başkanlarının imzasını taşıyan ortak açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların, partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı, 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyuyla paylaşmak üzere, Saadet Partisinin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz."

Saadet Partisinde 6 Mart Pazartesi günü yapılacak toplantının, saat 14.00'te başlayacağı bildirildi.

Mansur Yavaş Kimdir:

Mansur Yavaş (d. 23 Mayıs 1955; Beypazarı), Türk avukat ve siyasetçi. Mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı. 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayı olarak seçilmiştir.

Siyasi kariyerine Milliyetçi Hareket Partisi'nde başlayan Mansur Yavaş, 1999 yerel seçimlerinde Beypazarı Belediye Başkanı seçilmiş, 2009 yerel seçimlerine kadar bu görevi sürdürmüştür. 2013 yılında MHP'den ayrılarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmıştır. 2014 yerel seçimlerine CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak katılmış ve bir puan farkla seçimi kaybetmiştir. 2016 yılında CHP'den ayrılan Yavaş, 2018 yılında tekrar partiye katılarak 2019 yerel seçimlerine Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak katılmış ve oyların %50,9'unu alarak seçilmiştir.

Mansur Yavaş, COVID-19 pandemisi sürecindeki politikalarından ve dengeli bütçe harcamalarından dolayı ülke çapında büyük övgü toplamıştır.

İYİ Parti'de beklenmeyen buluşma... Akşener yeni önerisini İmamoğlu ve Yavaş'a iletti İYİ Parti'de beklenmeyen buluşma... Akşener yeni önerisini İmamoğlu ve Yavaş'a iletti

Anketlere göre Mansur Yavaş, 2023'te yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yarışabilecek en güçlü adaylardan birisi olarak görülmektedir.