Tahta Ev Gereçleri Sağlığı Tehdit Ediyor

Neredeyse her evde bulunan tahta mutfak gereçleri, yanlış ağaç kullanımı ve tüketicilerin de bilinçsizliği nedeniyle adeta mikrop yuvasına dönüşüyor.

Tahta Ev Gereçleri Sağlığı Tehdit Ediyor
banner112

Geçmişten bugüne kadar kullanılan ve her evin olmazsa olmazı haline gelen tahta mutfak gereçleri, bambu dışında farklı ağaçlardan da yapılıyor. Zamanla kullanıma bağlı olarak zarar gören tahta mutfak gereçleri, adeta sağlığımızı tehdit eden bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Anti-bakteriyel özelliği sayesinde bambu ağacı, mutfak ev gereçlerinde kullanıldığında tüm sorunları ortadan kaldırıyor. 

Bambu Ürünlerini Ayırt Etmenin İpuçları

Ürünler detaylı incelediğinde bambu mutfak gereçlerinin rahatlıkla anlaşılabileceğini belirten Bambum Genel Müdürü A.Selman Yar, “Bambu mutfak gereçleri, kayından veya zeytin ağacından yapılan tahta mutfak gereçlerinden anti-bakteriyel özelliği sayesinde ayrılır. Bambu, anti-bakteriyel ve dayanıklı bir tür olması nedeniyle mutfak gereçlerinde kullanılması gereken en ideal ağaçtır. Bambudan üretilen mutfak gereçleri tamamen pürüzsüz bir yapıda olur. Diğer ağaçlardan elde edilen mutfak gereçleri, gözenekli ve çatlak yüzeyi ile tüm mikrobu emer ve yemeklere karışmasına neden olur. Bambu ağacının üzerinde boğumları vardır. Ürünlerde de bu boğumları rahatlıkla görürüz. Aynı zamanda tahta ürünlere kesinlikle cila yapılmaması gerekir. Özellikle cilalı mutfak ürünleri tercih edilmemelidir.” dedi.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE