banner22

İstanbul Emlakçılar Odasından Emlakçılara Duyuru

Emlakçılık faliyetinde bulunup Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi almayanlar son gün yaklaşıyor yetki belgesi olmayan emlakçıların bu tarihten sonra sıkı denetim yapılara sertifikası olmayanlar artık bu mesleği yapamayacak kaçak yapanlara ise yüklü miktarda para cezası ve meslekten men edilecektir.

İstanbul Emlakçılar Odasından Emlakçılara  Duyuru

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi almak için son tarih 31 Ağustos 2020. Bu tarihe kadar Oda kaydı Eğtim Sertifikası, Mesleki Yeterlilik Belgesi olanlar Müktesep Haklardan faydalacaklar. Kullanmayanlar yeni Yönetmeliğe tabi olacaklar, Tapuda ve Resmî Kurumlarda işlem yapamayacaklar, Internet ilânı veremeyecekler. Emlakçılık faaliyetinde bulunamayacaklar.

Henüz Yetki Belgesi almamış olan Oda üyesi Arkadaşlarımın olası bazı aksiliklere karşı bir an önce müracaat etmelerini önemle rica ediyorum. 

Eğitim sertifikası olmayan Emlakçılar ve Elemanlar için Mesleki Yeterlilik Sınavlarımız devam ediyor. Bu konuda irtibata geçebilirsiniz.

Odaya yeni kayıt olacak meslektaşlarımız Sicil Müdürlüğüne gittiklerinde mutlaka Emlakçılar Odasına kayıt olacaklarını ifade etsinler. Yoksa kendilerini ilgisiz bir odada bulabilirler.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 23:37

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5