banner22

Borcumuz bilançomuzun yüzde 10'u bile değil.

Bodrum'da yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu yatırımcılara seslenerek "Paranızı biriktirin, beni bekleyin" dedi. Ortaköy’deki evinde düzenlediği bir toplantıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen ve gayrimenkul sektörüyle ilgili değerlendirmeler yapan Ali Ağaoğlu; devam eden gayrimenkul projeleriyle ilgili bilgiler verirken 12 milyon metrekarelik alanıyla birlikte Bodrum’un en büyük arazisinde dünyanın ilgisini çekecek yeni bir proje geliştirdiklerini açıkladı.

Borcumuz bilançomuzun yüzde 10'u bile değil.

Bodrum'da yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu yatırımcılara seslenerek "Paranızı biriktirin, beni bekleyin" dedi.


Ortaköy’deki evinde düzenlediği bir toplantıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen ve gayrimenkul sektörüyle ilgili değerlendirmeler yapan Ali Ağaoğlu; devam eden gayrimenkul projeleriyle ilgili bilgiler verirken 12 milyon metrekarelik alanıyla birlikte Bodrum’un en büyük arazisinde dünyanın ilgisini çekecek yeni bir proje geliştirdiklerini açıkladı.Ağaoğlu; yaz-kış yaşam fikrinden yola çıkılarak hazırlanan projede villalar, rezidanslar, ofisler, ticari alanlar, oteller, okul, ofisler, teknopark, fuar alanları, sağlık tesisleri, rekreasyon alanları ve golf sahaları olacağını söyledi.

Bodrum’da hayata geçirecekleri yeni projeleri için yıllardır çalıştıklarını belirten Ali Ağaoğlu bu projelerini erişilebilir fiyatlardan satışa sunacaklarını söyleyerek “Vatandaşlarımıza sesleniyorum, paranızı biriktirin, beni bekleyin” dedi.

Projeyi henüz lanse etmedikleri hatta ön talep toplamaya bile başlamamalarına rağmen hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun ilgi gördüklerini aktaran Ağaoğlu; Bodrum gibi değerli bir yerde milyon dolarlar ödemeden yatırım yapılabilecek bir proje geliştirdiklerini kaydetti.

“Ağaoğlu batıyor” iddialarına yanıt

Son günlerde sosyal medyada “Ağaoğlu batıyor” haberlerinin paylaşıldığını hatırlatan Ali Ağaoğlu; 1981’den bu yana her kriz döneminden daha güçlenerek çıktıklarına dikkat çekerek trol hesaplarda paylaşılan bu tip haberleri hiç ciddiye almadıklarını belirterek Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun sermaye açısından Türkiye’nin en güçlü şirketlerinden biri olduğunu ve Ağaoğlu’nun da gayrimenkul sektörünün lider markası olduğunu söyledi.

Ali Ağaoğlu Türkiye’ye her zaman güvendiğini belirterek; “Açık söylüyorum; yurtdışında benim 1 liram yoktur. Tüm varlığımla buradayım. Moda deyimiyle yüzde 100 yerli ve milli bir adamım. Eğer Türkiye’ye bir katkım olursa bundan memnun olurum. Bu saatten sonra benim 3 lira, 5 lira daha fazla param olsa ne olur. Her şey ortada, Belki şu anda sektörde en güçlü bilançoya sahip olan firmalardan biriyiz. Şahsi bilançolarım dışında 17 milyar liralık varlığımız var. Malımın yüzde 10’u kadar borcumuz yok. 18 enerji şirketimiz var. Kısa süre içerisinde oğlumun katı atıktan enerji üreten santralini de devreye sokacağız. Yenilenebilir enerjiye yatırımlarımız devam edecek.” diye konuştu.

“İnşaat sektörü ile ilgili kasıtlı olumsuz haberler yapılıyor”

Gayrimenkulün 250 sektörle ilişkisi olan ve ekonomiye ciddi katkılar sağlayan çok önemli bir sektör olduğu anımsatan Ağaoğlu; son dönemde sektörle ilgili birçok olumsuz spekülasyon yapıldığına dikkat çekerek “Üzerimize oynanan oyunlara inat; yatırım yapmaya ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz. 2050 yılında Türkiye’nin nüfusu 95 milyonu bulacak, gayrimenkul daha uzun yıllar en çok kazandıran yatırım aracı olacak” dedi.

“Yatırımcı parasını faizde eritiyor”

Faiz oranlarındaki artışlarla ilgili olarak “yatırımcının faiz almak için yatırdığı parasının aslında eriğinin farkında değil” diyen Ağaoğlu; gayrimenkule yapılan yatırımın her zaman kazandırdığını, reel getirisi en yüksek emtialardan birisi olduğunu belirterek “Akıllı yatırımcılar kira getirileriyle ciddi kazanımlar elde ediyor. İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri barınmadır. Bu sebepten dolayı gayrimenkul daha öncesinde olduğu gibi gelecekte de gelişmeye, talep görmeye ve kazandırmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5