Sahibinden.com'a 2 Ocak akşam saatlerinden itibaren giriş yapılamıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada alan adı hizmeti sağlayan firmayla sorun yaşandığı bildirildi.

Siteye erişim sağlamaya çalışıldığında; "Bu siteye ulaşılamıyor www.sahibinden.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı." uyarısı ile karşılaşılıyor. Site üzerinden alışveriş yapan binlerce kişi siteye erişemeyince özellikle galericiler ve emlakçılar olmak üzere birçok kişi sorun yaşadıklarını ifade ettiler.

sahibinden.com sahte ilanlar

Sahibinden.com’un domain süresinin dolması ve domaini başka birinin satın alması sonucu siteye erişilmediği iddia ediliyor. Konuyla ilgili Sahibinden'den açıklama geldi.

ŞİRKET AÇIKLAMA YAPTI

Şirket konuyla bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Medyada yer alan sahibinden.com alan adının başka bir kişi / firma tarafından satın alınmış olması, alan adının yenilenmemesi haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Alan adı hizmeti aldığımız firma sorunun en kısa sürede giderilmesi için gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Sahibinden.com Domain Krizi Yaşıyor Açıklama Geldi