16–24 Haziran tarihleri arasında, Jennifer Lopez, Demi Moore ve Benicio Del Toro gibi dünya yıldızları, birbirinden sürükleyici 5 filmle FilmBox Extra ekranlarında yer alıyor. İkisi gerilim, üçü polisiye türündeki bu filmler, heyecan dozunu ve film izleme keyfini sürekli yukarıya çekiyor.

Lila & Eve (Lila & Eve) – 16 Haziran Perşembe,  Saat: 13:50

Başrollerini Jennifer Lopez ve Viola Davis’in paylaştığı filmde, oğlunun katledilmesinin etkisi ile ağır darbe alan kederli anne Lila, katıldığı bir destek grubunda Eve ile tanışır. Eve, kendisine meseleyi ele almasını ve oğlunun katilinin izini sürmesini öğütler ve birlikte hem öç alacakları hem de kendilerini toparlayacakları bir maceraya atılırlar.

 

Loş Işık (Half Light) – 17 Haziran Cuma,  Saat: 23:25

Başrolünü Demi Moore’un üstelendiği filmde beş yaşındaki oğlunun trajik bir biçimde boğulmasının ardından, best seller bir heyecanlı romanlar yazarı olan Rachel Carlson, İskoçya sahilinde uzaktaki bir kulübeye yerleşir. Angus McCulloch adındaki fener bekçisi ile kurduğu yakınlık, genç kadının yeniden hayata tutunmasını sağlar. Ancak Rahcel’in şeytanları onun peşini bırakmamıştır. Yalnızlık içinde yaşayan kadın, paranoya eğilimleri içinde başına gelenlerin, ne denli gerçek ne denli yaşamını savunmak zorunda olduğu bir savaş olduğunu ayırt etmekte zorlanır.

Yardımcı (Vice) – 19 Haziran Pazar, Saat: 16:30

Başarısız bir gizli işlem sonrasında 40 kilo eroin kaybolur ve olaya karışan suç birimindeki polisler teker teker öldürülür. Aralarındaki güven yavaş yavaş yok olurken, Max kendi şeytanlarıyla uğraşmak zorunda kalır.

 

Başkaldırış (The Hunted) – 20 Haziran Pazartesi, Saat: 12:10

Bir katilin hikâyesini anlatan filmin başrollerini, Benicio Del Toro ve Tommy Lee Jones üstlenirken, yönetmen koltuğundaysa Şeytan adlı başyapıtı ile sinema tarihinin en korkunç filmlerinden birini yaratan William Friedkin oturuyor. Filmde Sadece kendi zevkleri için tekinsiz ormanlarda insanları avlayan korkunç bir keskin nişancı şehre korku salmaktadır. Durumun vahametini fark eden FBI, keskin nişancıyı kıskıvrak ele geçirir. Ancak avcılık mesleğini icra etmeden yaşayamayan bu cani ve korkunç adam kısa süre içerisinde federallerin elinden kaçarak şehre atılır. Polisi peşine takarak şehre yeniden korku yaymaya başlayan katil, kısa süre içerisinde yakalanmalıdır.

 

Öldür.com (Untraceable) – 24 Haziran Cuma,  Saat: 02:15

FBI Özel Ajanı Jennifer Marsh, çalışma arkadaşı Griffin Dowd  ile birlikte FBI’ın Portland’daki bürosundan internete girerek kredi kartı dolandırıcılarının, manyakların, pedofillerin ve diğer cinsel sapıkların izini sürer. Suç işlemek amacıyla faaliyete başlayan yeni bir web sitesiyle ilgili ilk duyumu alan iki ortak, killwithme.comadresindeki sitenin nereden yayın yaptığını ve yayını yapan kişi ya da kişileri belirlemek için siteyi izleme altına alır. Sitenin ziyaretçileri üzerinde şok etkisi bırakan bir havası vardır. Sitenin yaratıcısı yapışkan bir fare tuzağına küçük bir kedi yavrusu bağlamıştır. Siteyi hazırlayan ya da hazırlayanlar, sitenin ziyaretçilerinden o kedi yavrusunun kamera önünde yavaş yavaş ölümünü seyretmekle kalmayıp bunu herkese duyurmaya çağırmaktadır. FBI’ın internette yaptığı yoğun araştırma sonucunda karmaşık birtakım server ve host ağları sayesinde bu web sitesinin nereden yayın yaptığının asla belirlenemediği ortaya çıkar. Portland’deki ajanların bulduğu ufak ama işe yaramayan ipuçlarıyla katil ya da katiller adeta alay etmektedir.

Aksiyon filmlerini, kesintisiz ve HD kalitesinde FilmBox Extra ekranlarında izlemek isteyen sinemaseverler, kanala VodafoneTV 16. Kanal ve Türksat KabloTV 337. Kanal üzerinden ulaşabiliyor. FilmBox Extra içeriklerine ayrıca, www.filmbox.com web sitesi ve FilmBox+ uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor. 

SPI International, FilmBox Extra’nın yanı sıra Türkiye’de yayın yapan diğer kanallarıyla da kaliteli yapımlar sunuyor. SPI International bünyesinde, ülkemizin yanı sıra 25 ülkede 30 milyon kişiden oluşan geniş bir abone kitlesine ulaşan FilmBox, popüler TV dizileri, gişe rekorları kıran Hollywood filmleri, yılların eskitemediği klasikler gibi farklı türlerde içerik sunuyor. SPI International kanalları arasında, canlı karşılaşma heyecanı da sunan dövüş sporu kanalı FightBox, adrenalin sporu yarışmalarını ekrana taşıyan Fast&FunBox, ödüllü belgeseller sunan DocuBox, dünyanın ilk HD moda kanalı olan FashionBox yer alıyor.