Giderek artan tatil harcamaları tatilcileri bungalov, tiny house, glamping gibi alternatif konaklama seçeneklerine yöneltti. Zincir otellere kıyasla %50 maliyet avantajı sunan alternatif konaklama seçeneklerini tek bir adreste buluşturduklarını söyleyen Hepsi Bungalov’un kurucusu İlker Kulaksız, “Asos’a 2 km uzaklıktaki Kadırga Koyu’nda bungalovlarda 2 kişilik yarım pansiyon konaklamanın günlük faturası bin TL civarında.” dedi.

Pandemi sonrası haydi tatile

Dövizdeki yükseliş, tatil harcamalarına da yansıdı. TÜİK’in verilerine göre mayıs ayında en fazla fiyat artışı %71,4 ile paket turlarda yaşandı. Tatili de içinde barındıran eğlence ve kültür harcamaları ise mayısta bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık %55 artış gösterdi. Pandeminin etkisiyle giderek popülerleşen bungalov, tiny house, glamping gibi alternatif konaklama seçenekleri, tatilcilere uygun bütçeli çözümler sunuyor.

Tatilden vazgeçmeyenler için

Alternatif konaklama seçenekleriyle uygun bütçeli tatil yapmak isteyenlere kılavuzluk ettiklerini belirten Hepsi Bungalov’un kurucusu İlker Kulaksız, “Yaz sezonun açılmasıyla Ege ve Akdeniz sahilleri yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrasa da tatilini düşük bütçelerle planlamak isteyenler bungalov, tiny house, glamping gibi seçenekleri tercih ediyor.

Hepsi Bungalov evler

Alternatif konaklamayı zincir otellerle kıyasladığımızda %50’yi bulan maliyet avantajı sunuyor. Tatilcilerin 5 yıldızlı otel hizmeti de alabileceği bir donanıma sahip olan alternatif seçenekleri, pandemi etkilerinin azalmaya başlamasına rağmen cazibesini yitirmeyen izole tatil arayışlarına da cevap veriyor” dedi.

Tatilcilerle çözüm ortaklığı kuruyor

Hepsi Bungalov olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki bungalov, tiny house, glamping gibi alternatif konaklama seçeneklerini tek bir platformda bir araya getirdiklerini kaydeden İlker Kulaksız, “Sapanca’dan Bolu’ya, Rize’den Fethiye ve Kaş’a kadar en çok tercih edilen destinasyonlarda yer alan bungalov, tiny house, glamping gibi konaklama seçeneklerini listelediğimiz platformumuzda, her bütçeye özel çözümler sunuyoruz.

Makul bütçelerle ekonomik tatil yapmak isteyenlere yol haritası sunuyoruz. Bu tür alternatif seçeneklerle doğanın içinde 5 yıldızlı otel konforunda tatil yapmak isteyenler ve kısıtlı bütçelerle kendi konforunu yaratmayı tercih edenlerle çözüm ortaklığı kuruyoruz” ifadelerinde bulundu.

Günlük bin 100 TL’ye 2 kişilik bungalov konaklama fırsatı

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte alternatif konaklama taleplerinin İzmir ve Antalya’daki kamp alanlarında yoğunlaştığına değinen Hepsi Bungalov’un kurucusu İlker Kulaksızı, “İzmir ve çevresi ile Çanakkale’nin turizm beldesi Asos’a 2 km uzaklıkta bulunan Kadırga Koyu, deniz tatili yapmak isteyenlerin tercihlerine yön veriyor.