2023 yılında emekliliğe hak kazanan EYT’lilerin emlak vergisi muafiyeti, 2024 yılı itibariyle başlayacak. Konut kredisi ile yeni ev sahibi olan EYT’lilerin, emlak vergisi muafiyeti yanında bir avantajı daha bulunuyor. Tüketicilerin kredi, sigorta ve konut süreçlerini kolaylaştıran olayinkolayi.com sitesi, hayat sigortalı konut kredisi kullanan EYT’lilere sigorta poliçelerinde yüzde 40’a varan fiyat indirimi sunuyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) son paylaştığı verilere göre 2023 yılının ilk 9 ayında kullanılan konut kredisi tutarı 445 milyar lirayı aştı. Ev sahibi olmak için finansman desteği alacak tüketicilerin önünde “hayat sigortalı” ve “hayat sigortasız” şeklinde iki farklı kredi seçeneği bulunuyor. Sigorta yaptırmayanlar, daha yüksek faiz öderken, sigorta yaptıranlar ise daha düşük faiz oranlı kredi borcunu hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı güvence altına alabiliyor. Hayat sigortalı konut kredisi kullananlar, olayinkolayi.com sitesine başvurduklarında, sigorta poliçelerinde yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf edebiliyor.

Konut alacak EYT’lilere, ücretsiz asistanlık hizmeti

olayinkolayi.com sitesi, sunduğu “Konut Asistanı” hizmetiyle, ev almak isteyen EYT’lilere, aradıkları konut için gerekli olabilecek birçok araca tek bir adresten ulaşabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca olayinkolayi.com’un hesaplama araçlarını kullanan EYT’liler, maaş ve gelirlerine göre ideal ev tutarı, emlakçı komisyonu, tapu harcı, taşınma masrafları gibi olası giderlerini de kolayca hesaplayabiliyor.

Nisan Ayı Kira zam oranları belli oldu Nisan Ayı Kira zam oranları belli oldu

Kullanıcılarına pek çok işlem kolaylığını bir arada sunan olayinkolayi.com platformu,  hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sistemiyle, müşterilerinden gelen soruları asistanları aracılığıyla cevaplıyor.

Detaylı bilgi için: www.olayinkolayi.com