Kendisi de bir eğitimci olan Mirnas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Atlıhan, iki kuşaktır kalite ve güven odaklı çalışmalarıyla eğitim ve inşaat sektöründe istihdam yaratarak ülke ekonomisine önemli katkıda bulunduklarını söyledi.

Atlıhan, köklü bir geçmişe sahip bir aile şirketi olan Mirnas Yapı’nın, kalite odaklı ve vizyoner bakış açısıyla çalıştığını, hizmet verdiği her sektörde fark yaratmayı amaçladığını dile getirdi.

İzmir, Manisa ve Van'da 2 Bahçeşehir ve 2 Uğur Okulları kampüsünün hem inşaatlarını yaptıklarını; hem de eğitim süreçlerini başarıyla yürüttüklerini kaydeden Fırat Atlıhan, Manisa ve İzmir’de yeni projelerle konut sektöründe hedef büyüttüklerini belirtti.

Turgutlu'da yapımı devam eden Bahçeşehir Turgutlu projesinin bölgeye değer katacağını vurgulayan Atlıhan, şu bilgileri verdi: “İnşaat bizim 70 yıllık aile mesleğimiz. Büyüklerimizden aldığımız hizmet meşalesini daha da yukarıya taşımak için yeni ve farklı bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bahçeşehir Turgutlu, ülkemizde benzerine çok az rastlanabilecek bir proje. 40 dönüm araziye sahip olmasına rağmen sahip olduğumuz çevre bilinci ve doğa sevgisiyle birlikte 30 dönümü peyzaj alanlarına ayırdık. Projemiz hem sıra dışı olsun, hem de herkese örnek olsun diye her detayı ince ince planladık. İnsanlara yalnızca bir konut değil, bir yaşam biçimi sunmak için yola çıktık. Her konut insanın aslında yuvasıdır, mahremidir. Bu nedenle her yaş grubunun kendisini iyi ve rahat hissedebileceği mimari ve teknik donanımlar ve sosyal olanaklar ekledik.

7 yıldızlı donanıma sahip

Bölgenin simge yapılarından biri olacak Bahçeşehir Turgutlu için toplam 1,5 milyar TL.’lik yatırıma imza atacaklarını belirten Fırat Atlıhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Projemizde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve müstakil villalar da olmak üzere; toplam 565 konut bulunacak. Geniş ölçekli 2 kapalı 4 açık toplam 6 havuzumuz olacak. 2 spor salonumuz, halı saha, kreş, fitness center, sauna ve kafelerle adeta 7 yıldızlı yeni bir yaşam merkezi yaratıyoruz. Site yönetimini ise profesyonel bir firmaya teslim edeceğiz. Üstelik eğitim kalitesi ve başarıları Avrupa'da kabul gören Bahçeşehir Koleji de projemiz bünyesinde yerini aldı. Okulumuz 2024 -2025 eğitim öğretim döneminde kapılarını açacak. Hem Turgutlulular ve hem de Bahçeşehir Turgutlu’da oturanlar eğitim konusunda ayrıcalıklı bir imkana kavuşmuş olacak. Projemizin ilk etabını ise 2024 yılı sonunda teslim etmeyi hedefliyoruz. Şehir dışından da ilgi gören Bahçeşehir Turgutlu, alırken kazandıran, uzun değil, kısa vadede kazandıran bir proje özelliği taşıyor ”

Teknik yapısı ve mimarisiyle dikkat çekiyor.

Bahçeşehir Turgutlu projesinin teknik anlamda da son derece güvenli ve sağlam temeller üzerinde yükseldiğinin altını çizen Fırat Atlıhan, sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizdeki deprem gerçeğinden yola çıkarak projemiz için özel jeolojik teknik çalışmalar yaptırdık. Elde ettiğimiz zemin etüdü ışığında ekstradan zemin güçlendirmeleri uyguladık ve fore kazık sistemiyle temelleri güçlendirdik. Sonuçta bize insanlar hem canlarını, hem de mallarını emanet ediyor. Bizler yıllardır insanlara güven ve kalitenin bir teminatı olarak her zaman beklenenden fazlasını vermeye çalıştık. Turgutlu, bu noktada doğru bir seçim oldu. Bahçeşehir Turgutlu, Turgutlu'nun girişinde hem alışveriş merkezi, hem hastane hem de çevre yoluna çok yakın mesafede. Üstelik sanayi bölgelerine olan yakınlığıyla da bölgede çalışan insanlar için önemli bir avantaj sunuyor. Şu anda gerek yatırımcılar, gerekse oturmak isteyenlerden yoğun talep alıyoruz.

Bayraklı ve çeşme'ye yeni yatırımlar yolda

Mirnas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Atlıhan, Bahçeşehir Turgutlu projesinin gördüğü ilgiden memnun olduklarını dile getirerek İzmir’de Bayraklı ve Çeşme ilçelerinde de yeni projeler için düğmeye bastıklarını söyledi.

İzmir ve Ege Bölgesi’nin hem ülke genelinden hem de yurt dışından yoğun talep aldığını kaydeden Atlıhan, “Gayrimenkul her dönem olduğu gibi bu dönem de en güvenli yatırım aracı. İzmir ve Ege ise konut yatırımı ve yaşam kalitesi açısından oldukça revaçta. Biz de bu talepten yola çıkarak Bayraklı'da yeni bir rezidansın temellerini yıl sonunda atmak için çalışmalara başladık. Zemin artı 30 kattan oluşacak rezidans projemizde 240 bağımsız bölüm olacak. Alt katlarda ticari alanlar da yer alacak. İzmir körfezi manzarasına hakim projemiz ferah, kullanışlı ve modern çizgilere sahip olacak. Bir çok farklı özelliği tek çatı altında sunacak. Ülkemizin gözde turizm merkezi olan Çeşme'de ise yine Ege'nin esintilerini yansıtacak yeni villa projemizi de kısa süre içinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.