6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremler, Türkiye'de büyük yıkıma yol açtı. Kentlerde depremin yaraları sarılmaya çalışılırken sosyal medyada ise iki depremi de önceden bildiği iddia edilen deprem kahini gündeme oturdu.

3 Şubat tarihinde yaptığı paylaşımda "Türkiye, Ürdün, Suriye ve Lübnan'da 7.5'lik deprem olacaktır" ifadelerini kullanan dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video daha paylaşmıştı.

Ay geometrisinin gelecek günlerde güçlü bir sismik aktiviteye sebep olabileceğini ifade eden Hoogerbeets, "6 şiddetinde sarsıntıya sebep olacak bu sismik hareketin 8 Şubat tarihinde olması bekleniyor" demişti.

NURDAĞI

Kahramanmaraş depremini önceden bilen Hoogerbeets, 7.6 şiddetindeki depremden önce de "Güçlü sarsıntılar devam eder" uyarısında bulunmuştu.

Bu uyarının hemen ardından Kahramanmaraş'ta 7.6'lık bir deprem daha meydana geldi. Bu paylaşımların gündeme gelmesinin ardından sosyal medyada Hoogerbeets adı TT oldu. Birçok kullanıcı deprem uzmanının nasıl böyle tahminlerde bulunduğuna anlam veremezken Hoogerbeets, yeni bir açıklama daha yaptı.

Hoogerbeets kimdir bu kadar bilgiyi hangi yazılım sayesinde öğrendi bu yazılımın ABD devletinin geliştirdiği ve onay verdiği bir yazılım mı Haarp teknolojisinde bu yazılım mı kullanıldı merak konusu olan bu bir casus yazılımı mı?

bina yapı

 Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6'lık depremlerden sonra tüm mecralarda bir konu ön plana çıktı: HAARP 6 Şubat sabahından bu yana HAARP ve deprem ilişkisi hakkında herhangi bir içerik görmemiş ve duymamış kişi kalmamıştır. Depremi HAARP yaptı diyenlerin ve buna inananların sayısı hiç de az değil. Peki gerçekten öyle mi, depremi HAARP mi çıkardı? HAARP ne işe yarıyor, neden geliştirildi?

deprem-bursa-istanbul

Araştırmacı paylaşımında, "Kahin ve peygamber değilim. Ve büyük depremler için asla kesin tarih vermedim. Yeryüzü ve gezegen pozisyonları arasındaki ilişkiler üzerine çalışan bir araştırmacıyım, bu amaçla özel bir yazılım geliştirdim." ifadelerini kullandı.