Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından bölgeye yönelik yardım seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Bir hafta önce Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis’i yerle bir eden depremlerin yaralarını sarmak üzere harekete geçen kuruluşlardan biri de İnsay Yapı oldu. İnsay Yapı afet bölgelerine mobil duş, mobil tuvalet, koğuş.banyo ve yemekhane olarak kullanılmak üzere 25 adet konteyner gönderdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık “Tarihte az rastlanır bir felaketle karşı karşıyayız. Her bir deprem tek başına çok şiddetli ve yıkıcıyken biz dokuz saat arayla ikiz depremi yaşadık. İnsay Yapı olarak ülkemizin yaşadığı deprem felaketinden dolayı bütün vatandaşlarımızın yaşadığı tarifsiz acıyı paylaşıyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, bütün afetzedelere sabır ve dirayet diliyoruz.

Gün, birlik günüdür. Afetzede vatandaşımızın önemli ihtiyaçlarını tespit ederek, yaraları biraz da olsa sarma gayreti içine girdik. Depremin ilk gününden itibaren, afetten etkilenen illerimize ilgili kurum ve kuruluşlar aracılığıyla mobil duş, mobil tuvalet, banyo, koğuş ve yemekhane olarak kullanılmaya uygun konteynerlerin gönderimi sağladık. İlerleyen zamanlarda da depremzedelerimizin yaralarını sarmak için buradayız. Ülkece birbirimize kenetlendiğimiz bu zor zamanları, birlik ve beraberlik içinde atlatmak için elimizden geleni yapacağız. Yaralarımızı el birliği ile saracağız” dedi.