banner109

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi iptal edildi!

Holding'ten KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi iptal edildi!
banner112

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 12 Kasım’da Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı‘nın 40 yıl süreli işletme hakkının 2.53 milyar lira bedelle Koç Holding’e bağlı şirketler olan Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş.’ye devrine onay vermişti.

Koç Holding’ten Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen yazılı açıklamada Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesinin Cumhurbaşkanı kararıyla iptal edildiği bildirildi.“7 Ekim 2021 ve 12 Kasım 2021 tarihli özel durum açıklamalarımız ile, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının özelleştirilmesi ihalesinde, bağlı ortaklığımız Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş. (Tek-Art) tarafından verilen teklifin en yüksek teklif olarak gerçekleştiği ve ihale kararının Cumhurbaşkanlığı kararıyla onaylandığı kamuya açıklanmıştır.

Bununla birlikte bahse konu ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı kararıyla iptal edildiği 21 Ocak 2022 tarihinde Tek-Art’a tebliğ edilmiştir.”

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE