Suudi Arabistan'dan şok yatırım yapmama çağrısı!

Türkiye’nin hem kendi güvenliğini sağlamak hem de bölgede güvenli bir alan yaratmak için Suriye sınırında başlattığı Barış Pınarı Operasyonuna ilk günden beri karşı çıkan ve bu operasyonu kınayarak Türkiye’nin karşısında yer alan Suudi Arabistan’dan şok bir çağrı yapıldı. Suudi Arabistan Odalar Birliği (Council of Saudi Chambers-CSC) Yönetim Kurulu Başkanı Sami bin Abdullah Al-Obaidi, Türkiye’ye yatırım yapacak Suudi Arabistan şirketlerini uyararak Türkiye’de yatırım yapmanın çok doğru olmayacağını açıklayarak yatırım yapmamaları çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan'dan şok yatırım yapmama çağrısı!

Türkiye’nin hem kendi güvenliğini sağlamak hem de bölgede güvenli bir alan yaratmak için Suriye sınırında başlattığı Barış Pınarı Operasyonuna ilk günden beri karşı çıkan ve bu operasyonu kınayarak Türkiye’nin karşısında yer alan Suudi Arabistan’dan şok bir çağrı yapıldı.

Suudi Arabistan Odalar Birliği (Council of Saudi Chambers-CSC) Yönetim Kurulu Başkanı Sami bin Abdullah Al-Obaidi, Türkiye’ye yatırım yapacak Suudi Arabistan şirketlerini uyararak Türkiye’de yatırım yapmanın çok doğru olmayacağını açıklayarak yatırım yapmamaları çağrısında bulundu.

Suudilerin Türkiye’de ticari yatırımlarının yanı sıra önemli miktarda konut yatırımları da bulunuyor. Suudi Arabistanlılar bu yılın ilk sekiz ayında 1458 adetlik konut alımıyla Türkiye’den en çok ev alan yabancılar arasında Iraklılar, İranlılar ve Rusların ardından 4. sırada bulunuyor.


Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 10:10
YORUM EKLE