Kanal İstanbul'un yapımına yakın zamanda başlanacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, imar planları onaylanıp askıya çıkarılan Kanal İstanbul projesinin yapım çalışmalarına kısa süre içerisinde başlamayı hedeflediklerini söyledi.

Kanal İstanbul'un yapımına yakın zamanda başlanacak!
banner80

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da geçen hafta Kanal İstanbul projesi ile ilgili olarak şu açıklamaları yapmıştı:

“Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin daha önce 1/100 bin, 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını askıya çıkarmıştık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, belediyelerimizden, kamu kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda yapılan itirazlar doğrultusunda bu itirazları değerlendirdik. 1/100 binlik planımızı geçen hafta itibariyle askıya çıkardık. 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını da itirazları değerlendirmek, vatandaşlarımızın sorunlarını problemlerini çözerek İstanbul’umuza değerine değer katacak. Kanal İstanbul Projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz. Bu çerçevede inşallah adımlarımızı da hızlı bir şekilde atmak suretiyle güzel İstanbul’umuza, Kanal İstanbul Projesini de kazandırıyor olacağız.”

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE