GSK Türkiye genç eczacıların kariyerlerine ışık tutmayı amaçlayan “Geleceğin Eczacıları Sahada” projesini hayata geçirdi.İSTANBUL (İGFA) - GSK Türkiye, üniversitelerin eczacılık fakültelerinde 4. ve 5. sınıfta okuyan öğrencilerin kariyer yolculuklarına ışık tutmak ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla başlattığı Geleceğin Eczacıları Sahada projesini hayata geçirdi.

Kariyerine eczacılık alanında devam etmeyi hedefleyen öğrencilerin teorik ve pratik donanımını artırma düşüncesinden ortaya çıkan Geleceğin Eczacıları Sahada projesi dahilinde mentorluk alan öğrenciler, online eğitimlere dahil olmanın yanı sıra sahada satış alanında da deneyim kazandı.

Öğrencilerin eczacılıkta uzman kişilerin destekleriyle saha deneyimi kazanmasını hedefleyen proje kapsamında, genç yeteneklerin teorik bilgilerinin pratiğe dökülmesi amaçlanıyor.

Haftada 3 gün boyunca gerçekleştirilen eğitimler kapsamında öğrenciler ikna ve sunum becerileri, müzakere, zorluklarla başa çıkma, mülakat becerileri, GSK çalışma yöntemi ve GSK ürünlerine dair bilgilendirmelerin yanında eczacılık sektörüne dair farklı birçok alanda bilgi edindi.

Birinci dönemi halen devam etmekte olan programın ikinci döneminin ise 2023 yılının şubat ayında başlaması planlanıyor.

GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu, Geleceğin Eczacıları Sahada projesi ile sürdürülebilir eğitim ve gelişim programlarıyla eczacılık öğrencilerinin kariyerlerine ışık tutmayı amaçladıklarını belirterek, "GSK Türkiye olarak gençlerin gelişimine katkı sağlayacak projelerle sağlık alanındaki paydaşlarımıza değer katmayı sürdüreceğiz" dedi.