Bölgesine ve gayrimenkul özelliklerine göre rayicinden en az yüzde 30 daha avantajlı ilanların listelendiği ‘Jet Fırsatlar’ ve acil satılık olan evi 5 gün içinde hızlı, kolay ve güvenli şekilde Emlakjet’e satma imkânı sağlayan ‘Jetsat’ hizmeti alıcı ve satıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

 

Ayda 80 milyon sayfa görüntülenme sayısı ve 20 milyon ziyaretçisiyle emlak seri ilan sektörünün öncü platformu Emlakjet, yeni reklam kampanyasında, tüketicinin ev ararken ve ev satarken yaşadığı zorlu anları mizahi bir dille anlatıyor. 

‘Alya 4 Mevsim’ projesinde iki bloğun inşaatı tamamlandı. ‘Alya 4 Mevsim’ projesinde iki bloğun inşaatı tamamlandı.

“Gayrimenkul deneyiminde konum özelliklerinin çeşitli olması ve demografik bilgilere yer verilmesi önemli”

 Emlakjet, satılık-kiralık konut arama trendlerini araştırdı

Veriler doğrultusunda pazarın genel durumu, piyasa koşulları ve kullanıcıların önceliklerini ve davranış biçimlerini gözlemleyerek geliştirdikleri uygulamaları anlatan Emlakjet CEO’su Tolga İdikat, bağımsız bir kuruluşun desteği ile detaylı bir araştırma gerçekleştirdiklerini belirterek, “Adgager’ın üstlendiği araştırma gayrimenkul arayan 10 kişiden 7’sinin online mecraları tercih ettiğini gösteriyor. PropTech’in (Gayrimenkul Teknolojisi) sunduğu hizmetler ve faydalar arttıkça kullanıcıların da tamamına yakınının dijital dünyayı emlak arama süreçlerine dahil edeceğini düşünüyoruz. Bu noktada dijitalde gayrimenkul deneyimini güvenli, hızlı ve verimli kılmak en önemli görevimiz. Dijital dünyada elde ettiğimiz veriler pazarın durumu ile birlikte kullanıcıların da tercihlerini net olarak gösteriyor. Örneğin; Emlakjet kullanıcılarının yaklaşık yarısı apartman dairesi tercih ederken, geçen yıl gibi bu yıl da 3+1 evlerin en popüler kategori olduğu görülüyor. Gayrimenkul deneyiminde konum özelliklerinin çeşitli olması ve demografik bilgilere yer verilmesi oldukça önemli.” değerlendirmesinde bulundu. 

10 kullanıcıdan 7’si konut ararken online’ı kullanıyor 

 

Emlak arayanlar arasında 10 kişiden 7’sinin konut ararken online platformları kullandığını belirten İdikat, Emlakjet kullanıcılarının konut tercihleri doğrultusunda elde edilen bilgileri de paylaştı. Yeni evde konut tipi tercihlerine göre, kullanıcıların yarısı apartman dairesi tercih ettiğini belirten Tolga İdikat, “Kullanıcıların dörtte biri ise özellikle site içinde apartman dairesi ararken, beşte biri ise villa/müstakil ev tercih ediyor. Oda sayısına göre tercihlere bakıldığında ise yüzde 46 ile en çok 3+1 odanın tercih edildiğini görüyoruz. Üç kullanıcıdan biri 2+1 oda tercih ederken, 1+1 oda tercih edenlerin oranını ise yüzde 10 olarak tespit ettik.” dedi. 

İdikat, güncel sorunlara teknolojik çözümler sunan ‘Jet Fırsatlar’ servisini odağına alan yeni reklam kampanyası hakkında ise, “İster satılık ister kiralık isterse yatırımlık olsun; konut arayanların en yakın yol arkadaşıyız. Aradıkları evi en hızlı, en kolay ve en keyifli şekilde bulmalarına yardımcı oluyoruz. Temel amacımız, sektöre yenilikler getirerek hem kullanıcılarımızın yaşadığı deneyimi iyileştirmek hem de sektörümüzü geliştirmek.” yorumunda bulundu.

Emlak dikeyinde lider platform olma hedefiyle, yalnızca bir listeleme platformu değil, emlak yaşam döngüsünde birden çok inovatif servis sunan, “emlağın çözüm platformu” olmak üzere çalışmalarını yürüttüklerini belirten Emlakjet CMO’su Simgül Madanoğlu ise Emlakjet’in 2022 yılında elde ettiği sonuçlara yönelik de bilgi aktardı. Emlakjet’in yıllık trafiğini geçen yıla göre yüzde 71 artırdığını belirten Madanoğlu, Net Gelir olarak ise geçen yıla göre 2022 yılını yüzde 247 artış ile kapatmayı hedeflediklerini belirtti. iBuying işlem hacminde geçen yıla göre yüzde 142 artış elde ettiklerini aktaran Madanoğlu, toplam üye emlak ofisi sayısında ise 2022 yılında yüzde 46 artış elde ettiklerini vurguladı. 

Emlakjet CMO’su Simgül Madanoğlu, “Türkiye gayrimenkul sektöründe ilk akla gelen teknolojik platform olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Uçtan uca sunduğumuz yenilikçi çözümler kadar, dikkat çeken pazarlama çalışmalarıyla da bu hedefe ulaşmayı amaçlıyoruz. 2022 yılında yaptığımız tüm pazarlama çalışmalarıyla Emlakjet olarak marka aramalarında yüzde 40 artış yakaladık” diye konuştu.

kadirözel-adnannalban-emlakjet

Emlakjet yeni reklam kampanyasında, 2022 yılının başından beri kullandığı Cevap Net Emlakjet’ sloganını, gayrimenkul sektöründe kullanıcıların yaşadığı güncel sorunlara çözüm sunan hizmetlerini öne çıkarmak amacıyla ‘Çözüm Net Emlakjet’olarak değiştirdi.

Emlakjet hakkında 

2006 yılında bağımsız girişimciler tarafından kurulan Emlakjet.com, Mayıs 2014’te risk ve girişim sermayesi platformu iLab Holding tarafından satın alındı. “Emlak arıyorsan cevap net: Emlakjet” sloganı ile satılık veya kiralık dairelere en pratik şekilde ulaşma imkânı sunan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, İLab Holding çatısı altına girdiği günden bu yana marka yatırımlarıyla ciddi bir ürün geliştirme süreci içine girdi. İster satılık ya da kiralık ister yatırımlık olsun aranılan evi en hızlı, en kolay ve en keyifli şekilde bulma imkânı sunan Emlakjet, CEO’su Tolga İdikat liderliğinde, ayda 80 milyon sayfa görüntülenme sayısı ve 20 milyon ziyaretçisi ile emlak seri ilan sektörünün en büyük iki portalından biri oldu. Emlak ofisleri ve bireyler tarafından oluşturulmuş 400 bine ulaşan satılık ve kiralık emlak ilanından oluşan bir veri tabanına sahip olan Emlakjet, bu ilanları kullanıcılara internet sitesi ve mobil işletim sistemleri üzerinden ulaştırıyor. Kullanıcılar, Emlakjet üzerinden Edirne’den Ardahan’a tüm Türkiye’deki ilanlar arasında karşılaştırma yapabiliyor.