Ekspertiz Ücretini Ziraat Bankasından Nasıl Öderim

Tapu Sisteminde son zamanlarda çok güzel yenilikler oluyor bu yeniliklerle birlikte hayatı kolaylaştıran ödeme sistemleri çıkıyor özellikle yabancı satışlarda Ekspertiz yapılma zorunluluğu olduğu için Öncelile web tapudan Ekspertiz Talebi bulunuyorsunuz.

Ekspertiz Ücretini Ziraat Bankasından Nasıl Öderim

Ekpertiz Talebinden nasıl bulunurum sorusunu sorduğunuz düşünerek web tapu sistemine tc kimlik numaranız ve edevlet şifrenizle giriş yapıyorsunuz. Daha sonra Sol tarafta bulunan menülerin içinde Ekspertiz Talep Et Butonuna tıklıyorsunuz ve Taşınmazların listesi çıkıyor orada satışını yapacağınız mülkü işaretliyorsunuz ileri tuşuna basarak diğer sayafaya geçiyorsunuz o kısımda Taşınmaza ait bilgileri yani bürüt net m2 kısımlarını giriyoresunuz adres kısmını doldurduktan sonra onaylama kısmına geliyor ve orada size ödeme scil numarası veriyor buraya kadar anlamış olmamız gerekiyor.

Ekspertiz Ücretini Nasıl Ödiyeceğim Sorusuna geliyoruz.

Ziraat Bankası Mobil veya web bankacılığına giridğinizde ödemeler bölümüne gelerek şu aşamaları yapmanız gerekiyor.

Ödemeler / Diğer Ödemeler

ödmeler

Bu bölümü Tıkladıktan sonra Gelen Aşama Alttaki bölüme geçiyoruz.

Diğer Kurumlar 

Bu Bölümü Tıkladıktan sonra Gelen Menü ise Mkk Gayrimenkul Bilgi Mekezi Gabim Burayıda Tıklayınız.

Ve son Aşamaya geliyoruz Bitmek üzere TC Numaranız veya Ekspertiz Talebinden bulunduğunuzda almış olduğunuz seri numarasını yazarak ödeme kısmını yapıyorsunuz bu aşamalrı takip ederek Kolaylıkla Bulunmuş olduğunuz Ekspertiz Telebinin ücretini ödemiş oluyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 13:22

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE