banner109

Şehre yakın bahçeli evlere talep arttı!

İzmir'de şehre yakın bahçeli müstakil evlere talep patlaması yaşanıyor.

Şehre yakın bahçeli evlere talep arttı!
banner112

Teras, bahçe kullanımı hatta iç mekanda hava, nem, ısı ve gün ışığı gibi fiziksel koşulların insanların temel önceliği haline geldiğini belirten ve konutta yeni trendin sağlıklı ev konsepti olduğunu ifade eden İzmir merkezli inşaat şirketi  Sedimega’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Güney Avcı, 1 yıl öncesine kadar İzmir’de yazlık konuta talep daha fazlayken, çalışan kesimden İzmir’e doğru giderek artan göçle birlikte talebin ‘kente yakın bahçeli ev’ projelerine kaydığına dikkat çekti.

Pandemiyle birlikte yoğun göç almaya başlayan İzmir’in, inşaat sektörü açısından salgın sonrasında da Türkiye’de avantajlı bir konumda yer alacağını dile getiren Avcı, şunları söyledi:

“Küresel ölçekte yaşanan krizlerde insanlar ilk olarak gayrimenkul yatırımı ve konut almayı erteleme refleksi geliştirirler. Ancak son 1 yılda bu değişti. Teras, bahçe kullanımı hatta iç mekanda hava, nem, ısı ve gün ışığı gibi fiziksel koşullar, insanların temel önceliği haline geldi. Konutta yeni trend, sağlıklı ev konsepti. Ve sağlıklı eve olan talep, önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek. 

İki aya sıkışmış bir sezonla sınırlı ilçelerin yerini, çalışan kesim için büyük avantaja sahip kente yakın ilçeler aldı. İzmir’in nitelikli göç almaya devam etmesi bekleniyor. İnşaat firmaları, pandeminin devam edecek etkileri ve insanlarda yeni küresel krizlere karşı tedbirli olma içgüdüsü nedeniyle projelerinde yeni bir yaşam standardı sunmak zorunda.”

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE