Merkez Ankara projesi'nin Lansmanı Yapıldı

Emlak Konut GYO güvencesiyle Pasifik İnşaat vizyonunu bir araya getiren Ankara’nın yeni buluşma noktası Merkez Ankara, lansmana özel fırsatlarla satışa çıkıyor. Konut, ofis, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan Türkiye’nin tek parselde en büyük karma projesi Merkez Ankara ve hemen yanı başında yapımına başlanan bin 700 dönüm büyüklüğe ulaşacak AKM Millet Bahçesi’yle Başkent’in eski merkezi, yeniden şehrin merkezi olmaya hazırlanıyor.

Merkez Ankara projesi'nin Lansmanı Yapıldı
banner80

Emlak Konut GYO güvencesiyle Pasifik İnşaat vizyonunu bir araya getiren Ankara’nın yeni buluşma noktası Merkez Ankara, lansmana özel fırsatlarla satışa çıkıyor. Konut, ofis, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan Türkiye’nin tek parselde en büyük karma projesi Merkez Ankara ve hemen yanı başında yapımına başlanan bin 700 dönüm büyüklüğe ulaşacak AKM Millet Bahçesi’yle Başkent’in eski merkezi, yeniden şehrin merkezi olmaya hazırlanıyor.

Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gedikli, Merkez Ankara’nın bugün (13 Kasım 2019, Çarşamba) düzenlenen basın toplantısında son dönemde Merkez Bankası’nın art arda yaptığı faiz indirimleriyle beraber, ticari faaliyetlerin hızlandığının netbir şekilde görüldüğünü söyledi. Hakan Gedikli, “2019’un son günleri yaklaşırken bu seneyi, bölgemizdeki yoğun siyasi gelişmeler ve küresel piyasalardaki dalgalanmaların etkisinde geride bırakıyoruz. Ülke ekonomimiz açısından baktığımızda ise, özellikle 2019’un ikinci yarısında tüketici eğilimlerinin ivme kazandığını, makroekonomik değişkenlerde de iyileşmenin sürdüğünü söyleyebiliriz.Ekonomik verilerdeki iyileşme, faiz indirimleri ve konut kredilerinin 1’in altına düşmesi, gayrimenkul sektöründeki aktiviteyi de hızlandırdı. Özellikle son 3-4 aylık periyottaki ön satış rakamları, satış ofislerindeki ziyaretçi sayıları ve iletişim kanallarındaki yoğunluk sektörümüzdeki olumlu yöndeki hareketlenmeyi ve tüketicinin güvenini ispatlamaktadır” dedi.        

Hakan Gedikli, yaşanan olumlu gelişmelerin 2020 ve sonraki yıllarda Türk ekonomisinin ve gayrimenkul sektörünün daha iyi olacağının en önemli göstergesi olduğunu belirtti. Merkez Ankara’nın her açıdan beklentileri karşılayacağını vurgulayan Hakan Gedikli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Merkez Ankara’nın sahip olduğu karma proje yapısıyla bölgeye canlılık getireceğine, yatırımcılarına kazandıracağına, sakinlerine yüksek standartlı bir yaşam imkânı sunacağına ve Ankara’da örnek gösterilecek bir proje olacağına inanıyorum. Merkez Ankara projesinden toplam 4 milyar 195 milyon TL satış geliri beklemekteyiz. Tabii ki dileğimiz, projenin yapımı sürecinde öngörülen rakamların üstünde bir sonuç elde edilmesidir.”

“Merkez Ankara’yla Başkent’in merkezi eski cazibesine kavuşacak”

Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Merkez Ankara’nın tüm dünyada şehirle özdeşleşmiş marka binaların mimarı olarak bilinen KohnPedersonFox (KPF) tarafından Londra’da tasarlandığını söyledi. Fatih Erdoğan, projede yer alan yeni nesil açık alışveriş merkezi tasarımının ise dünyanın en çok tanınan alışveriş merkezlerine imza atan DDG tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Merkez Ankara’nın tek parselde 1 milyon 217 bin metrekarelik inşaat alanı ve şehir merkezinin en büyük yeşil alanı olacak AKM Millet Bahçesi’ne komşu konumuyla fark yarattığını ifade eden Fatih Erdoğan, şunları söyledi:

"Dünyanın iyi planlanmış, gelişmiş kentlerinde şehir merkezleri büyük projelerle şekilleniyor. Merkez Ankara’yla Başkent’in merkezini eski cazibesine kavuşturma projelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Next Level projelerinde olduğu gibi bu projeyle de Ankara’ya mimari ve gayrimenkul alanında yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle 2016’dan bugüne projeyi sürekli geliştirdik, olgunlaştırdık. Bölgeye, başkentimize ve ülkemize yakışır bir proje ortaya çıkardık. Merkez Ankara ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarından oluşan ve tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesidir.”

Merkez Ankara’nın bir köprü aracılığıyla AKM Millet Bahçesi’ne bağlanacağını belirten Fatih Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Merkez Ankara, Eski Ankara ile Yeni Ankara’nın kesiştiği, şehrin en ulaşılabilir noktasında yükseliyor. Tarihi Ankara projesi bu bölgede yer alıyor. Ankara Kalesi civarındaki eski Ankara evleri ve Ulus’ta bulunan Cumhuriyet dönemi binaları yenileniyor ve etrafları temizlenerek tarihi doku ortaya çıkarılıyor. Merkez Ankara eski ve yeni Ankara arasında adeta bir köprü oluşturuyor.”

Avrupa’nın en büyük eğlence parkıAnkapark’ın da projeye yakın bir yerde konumlandığını ifade eden Fatih Erdoğan, “İstanbul’u ve birçok şehri Başkent’e bağlayan Yüksek Hızlı Tren Garı Merkez Ankara’ya yürüme mesafesinde. Ayrıca metro ve yeni Başkentray ile projemiz şehir içi ulaşımın da merkezinde. Diğer tüm olanaklarının yanı sıra ulaşımdaki kolaylıklarla da projemiz, Ankara’dan olduğu kadar birçok Anadolu şehrinden yatırımcıları da başkente getirecektir” dedi.

Ankara’nın bütün adliyelerinin bir araya getirileceği Yeni Adalet Sarayı’nın bu bölgede yer alacağını anlatan Fatih Erdoğan, Ankara’nın en büyük iki şehir hastanesinden biri olan Etlik Şehir Hastanesi’nin aynı bölgede yapıldığını söyledi. Gazi, Hacettepe ve Ankara Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin bu bölgede yer aldığını belirten Fatih Erdoğan, Ankara’nın önde gelen müzeleri, kültür sanat merkezleri, stadyum ve kapalı spor salonlarının da Merkez Ankara’nın çevresinde konumlandığına dikkat çekti.

Dünyanın en iyi mimarlarının geliştirdiği konseptiyle modern Ankara’nın yeni yüzü olmayı hedefleyen ve farklı yaşam stilleri için farklı yaşam alanları sunan Merkez Ankara’da 10 blokta, toplam bin 425 konut bulunuyor. Projede kendine özel peyzaj ve sosyal alanları ile 2+1’den 6+1’e kadar farklı daire tiplerinden oluşan 824 adet aile konutu ile 1+1 ve 2+1’lerden oluşan 601 adet şehir süitleri, açık hava alışveriş merkezinin 500 metre uzunluğundaki caddesi ile birbirinden ayrılıyor.Merkez Ankara, A plus ofis özelliklerine sahip ve Türkiye’nin modern mimarideki simge binalarından biri olacakSüper Kule’nin yanı sıra, ikiz ofis kuleleriyle şehrin en prestijli ofis parkına sahip olacak.

Kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, Spa merkezi, squash alanı, spor sahaları, çocuk aktivite alanları ve günün yorgunluğunun atılacağı hobi bahçelerinin yer alacağı Merkez Ankara’da bulunan yaya ve bisiklet yolları bir köprü ile AKM Millet Bahçesi’ne bağlanacak. Merkez Ankara şehir merkezindeki mükemmel konumu, seçkin mağazaları, restoranları, kafeleri, sinemaları, etkinlik alanları ve sunduğu sosyal imkânlarla başkentlilerin yeni buluşma noktası olacak.

Müteahhidin eşi AKP MKYK üyesi

Merkez Ankara projesinin ihalesini kazanan firmalardan Pasifik İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan'ın eşi Asuman Erdoğan 2012 yılından bu yana iktidar partisi AKP'nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi.

“Merkez Ankara’yla kent yaşamına zenginlik katmayı hedefledik”

Kohn Pedersen Fox (KPF) mimarı Mustafa Chehabeddine, Merkez Ankara projesi masterplanını Ankara’nın kent yaşamına zenginlik katmayı hedefleyen yeni bir şehir merkezi olarak tasarladıklarını söyledi. Kamusal ve yarı-kamusal mekanların çeşitli deneyimler sunmak üzere katmanlaştığı, etkinliği yüksek bir zemin kat kurgusu yarattıklarını anlatan Chehabeddine, “Nitelikli bir yoğunluk yaratmak istedik. Projenin merkezi, omurgasına eklemlenen kamusal meydanlar, çekim merkezleri, buluşma noktaları ve projenin kentsel çevresi ile ilişki kuran bağlantı noktaları olarak işlev görmesini sağlıyor. Yüksek kotlardaki bahçeler kamusal ortama üçüncü boyutta derinlik katarak, projeyi farklı seviyelerde çarpıcı şekilde deneyimlemeyi sağlarken konut sakinlerine de oldukça çeşitlilik gösteren sosyal alanlar sunuyor” dedi.


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 17:59
YORUM EKLE