Kuşadası, kiralık yazlık ev arayışında ilk sırada!

Kiralık yazlık ev arayışında Kuşadası’nı Didim, Bodrum, Çeşme ve Alanya ilçeleri takip etti.

Kuşadası, kiralık yazlık ev arayışında ilk sırada!

Zingat ziyaretçilerinin yılın ilk yarısında gerçekleştirdikleri kiralık yazlık ev arayışında öne çıkan beş bölgenin dördü Ege sahillerinden olurken yılın ilk yarısında yazlık bölgelerde en çok kiralık ev aranan yer Aydın’ın Kuşadası ilçesi oldu.Bu ilçelerin geçen sene de yine en gözde tatil beldeleri olduğunu kaydeden Zingat Satış Direktörü Eser Karaismailoğlu, özellikle nisan ve mayısta sokağa çıkma yasakları ve hafta sonu kısıtlamalarında dört duvar arasına sıkışmamak isteyen vatandaşların, yazlıkların ve villa gibi müstakil yaşam alanlarının çoğunlukta olduğu beldelere yoğun ilgi gösterdiğini belirterek bunun da fiyatlar yansıdığını söyledi.

Karaismailoğlu açıklamalarında şunları söyledi:

“Metrekare başına konut kira değerleri mayısta yıllık bazda Alanya’da yüzde 50, Çeşme’de yüzde 44, Didim’de yüzde 36, Bodrum’da yüzde 34, Kuşadası’nda ise yüzde 26 nominal artış gösterdi. Metrekare başına konut satış fiyatındaki artış ise Alanya, Bodrum, Kuşadası ve Didim’de yüzde 50’ye yaklaştı, Çeşme’de yüzde 42 seviyesini buldu. Kıyı şeridindeki gözde tatil beldelerinde sezon kapanışı uzayacak. Büyük şehirlerden tatil beldelerine yerleşen vatandaşların sayısındaki artışın devam etmesini bekleyebiliriz.”

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE