Konut bir insan hakkı mı, yatırım aracı mı?

İstanbul bugün "Konut: İnsan hakkı mı, yatırım aracı mı? İnsan hakkı olarak konut için olası işbirlikleri" paneline ev sahipliğinde bulunuyor. Pera Müzesi Oditoryumu'nda gerçekleşecek gösterim ve panel saat 19.

Konut bir insan hakkı mı, yatırım aracı mı?
banner112

İstanbul bugün "Konut: İnsan hakkı mı, yatırım aracı mı? İnsan hakkı olarak konut için olası işbirlikleri" paneline ev sahipliğinde bulunuyor. Pera Müzesi Oditoryumu'nda gerçekleşecek gösterim ve panel saat 19.00'da düzenleniyor.

İyi Günler'de yer alan habere göre; 'Başımı sokacak iki göz evim olsun'dan 'Kiraya veririm, olmadı iki sene sonra satar köşeyi dönerim'e evrilen yuva ihtiyacı, Türkiye'de yatırım aracı olmaya başladı.

Temel insan hakları içinde bulunan konut ihtiyacı, dev şirketlerin en büyük rant alanı haline geldi. Sosyal konut anlayışı, büyük bölgelerde hızla yükselen kiralar nedeniyle önce toplu konutlara, ardından lüks sitelere döndü.

Milyonlarca insan kibrit kutusu haline gelen evimsi konutlara sıkıştırılırken, bölgelerde insan - toprak - tabiat ilişkisi hızla kesildi. Uzmanlar küresel sorun haline gelen hızlı betonlaşmanın k


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 22:43
banner79
YORUM EKLE