İzmir Urla’daki 44 dönüm araziyi Tanyer Yapı satın aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı kurumlardan Milli Emlak tarafından satışa sunulan İzmir’in Urla ilçesi Bademler köyündeki 44 bin metrekarelik araziyi 45 milyon TL bedelle Tanyer Yapı satın aldı.

İzmir Urla’daki 44 dönüm araziyi Tanyer Yapı satın aldı

Bölgede Tan Urla projesini hayata geçiren Tanzer Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, Tan Urla’nın yanındaki bu araziyle birlikte, projenin daha geniş bir alanda ve çeşitli fonksiyonları olan özelliğe kavuşmuş olduğunu belirterek bu yeni satın alımla birlikte konut sayısının artırılacağını söyledi.

İnşaatı devam eden Tan Urla projesi ilk haliyle 250 bin metrekarelik arazi üzerinde 1+1’den 5+1’e değişen kat planlarında 500 konuttan oluşuyordu. Yeni satın alınan 44 bin metrekarelik arazinin ilavesiyle 294 bin metrekareye çıkacak proje arazisindeki ilave edilecek konut sayıları ilerleyen dönemlerde belli olacak. Proje 2 katlı bloklardan oluşuyor.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE