İstanbul'da metro gidecek semtler belli oldu!

İstanbul'da bu yıl yeni metro hatları hizmete girecek. Metropolün ulaşım sorunlarına çözüm olan metro ağı üzerinde yer alan semtlerdeki gayrimenkul fiyatlarında artış yaşanacak. Ulaşım avantajıyla birlikte fiyatları artacak olan semtler belli oldu.

İstanbul'da metro gidecek semtler belli oldu!
banner74

İstanbul'da yeni açılacak metro hatlarının gayrimenkul fiyatlarını etkileyeceği semtler belli oldu. Yeni hatlarla ilgili yapılan açıklamanın ardından bu semtlerde gayrimenkul fiyatlarında artışlar ortaya çıkmaya başladı.

2021 yılında hizmete girecek metro hatları hangileri? İstanbul'un raylı sisteminde inşaat çalışmaları devam ederken yeni yılla birlikte açılacak metro hatları da duyuruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 4 Aralık 2020 tarihinde yaptığı açıklama ile 80 milyon dolarlık Eurobond ihracı yapacaklarını duyurdu. Bu ekonomik hareketle birlikte kente gelecek olan paranın İstanbul'un yarım kalan metro hatları projesi harcanacağı açıklandı. Başkan Ekrem İmamoğlu inşaatı yarım kalan metro projelerinin hızla tamamlanacağını kaydetti ve bu hatları da açıkladı.

İşte İstanbul'da 2021 yılında açılacak metro hatları...

1-Sabiha Gökçen Havalimanı - Tavşantepe Metro Hattı

7,50 kilometre uzunluğa sahipi Sabiha Gökçen Havalimanı - Tavşantepe Metro Hattı, Pendik ilçesinde hizmet verecek. 7,40 kilometre uzunluğundaki hatla yolculuk süresi 11.5 dakikaya inecek.

Sabiha Gökçen Havalimanı - Tavşantepe Metro Hattı durakları:

1. Sabiha Gökçen Havalimanı

2. Sanayi

3. Şeyhli

4. Hastane

5. Tavşantepe

2-Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı 2.Kısım Kabataş-Mecidiyeköy Arası

24,50 kilometre uzunluğa sahip Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı, Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar ilçelerinden geçecek. Hattın ilk etabı olan Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu 29 Ekim tarihinde hizmete açıldı.

Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı durakları:

1. Kabataş

2. Beşiktaş

3. Yıldız

4. Fulya

5. Mecidiyeköy

6. Çağlayan

7. Kağıthane

8. Nurtepe

9. Alibeyköy

10. Çırçır Mahallesi

11. Veysel Karani / Akşemsettin

12. Yeşilpınar

13. Kazım Karabekir

14. Yenimahalle

15. Karadeniz Mahallesi

16. Tekstilkent / Giyimkent

17. Yüzyıl / Oruç Reis

18. Göztepe Mahallesi

19. Mahmutbey

3-Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı

13 kilometre uzunluğa sahip Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı, Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerini birbirine bağlıyor. Bu yıl içerisinde hizmete açılacak olan metro hattı ile yolculuk süresi 19,5 dakikaya iniyor.

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı istasyonları:

1. Ataköy

2. Yenibosna

3. Çobançeşme / Kuyumcukent

4. İhlas Yuva

5. Doğu Sanayi

6. Mimar Sinan

7. Hoca Ahmet Yesevi

8. Halkalı Caddesi

9. Mehmet Akif

10. Bahariye

11. Masko

12. İkitelli Sanayi

4-Gayrettepe - Kemerburgaz - İstanbul Havalimanı Metro Hattı

37,20 kilometre uzunluğa sahip olan Gayrettepe - Kemerburgaz - Yeni Havalimanı Metro Hattı, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerini birbirine bağlayacak. 37,50 kilometre uzunluğa sahip metro hattıyla yolculuk süresi 26 dakikaya inecek.

Gayrettepe - Kemerburgaz - Yeni Havalimanı Metro Hattı durakları:

1. Gayrettepe

2. Kağıthane

3. Kemerburgaz

4. Göktürk

5. Işıklar Otogar

6. İhsaniye

7. Yeni Havalimanı 1

8. Yeni Havalimanı 2

9. Yeni Havalimanı 3

5-Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı

6,20 kilometre uzunluğa sahip Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı, Kirazlı - Başakşehir - Olimpiyatköy Metro Hattı’nın devamı niteliğine sahip.

Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı projesi ile bölgede önemli bir sağlık merkezi olacak İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü Projesi’ne ulaşım sağlanacak. Metro hattındaki vagonların içi ve dışı yönetim merkezinden kameralarla gözetlenecek. 6,20 kilometre uzunluğa sahip metro hattı için yolculuk süresi 10 dakika olarak belirlendi.

Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı istasyonları:

1. Metrokent

2. Onurkent

3. Şehir hastanesi

4. Kayaşehir 15. Bölge

5. Kayaşehir Merkez

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 22:22

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE