banner109

Ege Yapı, Yoğun İlgi Gören Yeni Yatırım Zincirinin İlk Halkası "Modernyaka" Projesini Tanıttı

Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı tarafından Ispartakule bölgesinde geliştirilen ModernYaka projesinin detayları kamuoyu ile paylaşıldı.

Ege Yapı, Yoğun İlgi Gören Yeni Yatırım Zincirinin İlk Halkası "Modernyaka" Projesini Tanıttı

İstanbul'un en hızlı gelişen bölgelerinden Ispartakule'de hayata geçecek olan ModernYaka projesi, 462 konut ve 53 ticari üniteden oluşacak. Toplam 1 milyar 800 milyon TL yatırım değerine sahip olan projenin 30 ay içerisinde teslim edilmesi hedefleniyor. Gayrimenkul sektörünün öncü ve yenilikçi markalarından Ege Yapı, panoramik göl manzaralı yeni projesi Modern Yakayı 21 Ocak 2022 Cuma günü düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı. Küçükçekmece Gölünün kıyısında yükselecek, 1 milyar 800 milyon TL yatırımla gerçekleşecek Modern Yaka projesini Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı, Ege Yapı icra Kurulu Üyesi Didem Güneş ve Proje Tasarımcısı Y. Mimar Uğur Özer özgüven anlattı.

Ege Yapı Modern Yaka Projesi Fiyatları Nedir ?

Modern Yaka 7 milyar TL'lik Yatırımımızın ilk Halkası

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, basın toplantısında yaptığı konuşmada Ege Yapı'nın faaliyetleri ve gelecek projeleri hakkında bilgi verdi. Bugüne kadar geliştirdikleri birçok proje ile dokundukları bölgelerin çehresini değiştirecek, birer yaşam merkezi haline gelmelerini sağladıklarını anlatan inanç Kabadayı, "Bu çerçevede her dönem ülke ekonomisine ve istihdama sağladığImız katma değerle gurur duyuyoruz. Yeni yatırım zincirimizin ilk halkası olan Ispartakule'de inşaatına başladığımız Modern Yaka projesini satışa sunmaktan dolayı da çok mutluyuz. Modern Yaka projemiz ön talep döneminde yoğun ilgi gördü, bugün itibarıyla misafirlerimizi satış ofisinde ağırlamaya başladık. Bölgenin en değerli arazisinde, eşsiz konumuyla Ispartakule'nin adeta vitrininde yer alan Modern Yaka, bölgenin en prestijli projesi olacak." dedi.

Pandemi sürecinde ülke genelinde iş gücü ve malzeme tedarik zincirinde yaşanan zorluklara rağmen, iyi bir planlama yaparak üretim ve satış süreçlerini başarılı bir şekilde yönettiklerini ve proje teslimlerine de taahhüt edilen sürede başladıklarını aktaran inanç Kabadayı, "Yatırım araçlarını kıyasladığımızda, gayrimenkul ülkemizde her dönemde en güvenli liman olma özelliğini sürdürüyor." dedi. Önümüzdeki dönem planlamalarında inşaat ve geliştirme aşamasında olan 7 proje bulunduğuna dikkat çeken Kabadayı, sözlerine şöyle devam etti:

"Güçlü finansal yapımız ve son teknolojik gelişmelerle uyumlu mühendislik çözümlerimiz ile sektördeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli yapı stokunu geliştirmek için 2023 hedefleri doğrultusunda önümüzdeki 2 yıl içinde yaklaşık 7 milyar TL değerinde, İstanbul ve izmir'in en değerli lokasyonlarında 7 projelik bir yatırım hamlesine başladık. Her dönem ekonomiye katma değer sağlayan bir marka olarak başarı ile kapattığımız 2021 yılının ardından 2022 yılı için yüzde 30 oranında büyüme ve toplamda planladığımız 7 proje ile 1700 kişilik yeni istihdam sağlamayı hedefliyoruz."

Panoramik Göl Manzarası ile Eşsiz Bir Proje: ModernYaka

Modern Yaka projesinin bulunduğu konum itibariyle istanbul'un en değerli lokasyonlarından birine sahip projesi olarak öne çıkacağını dile getiren Ege Yapı icra Kurulu Üyesi Didem Güneş, "Bölge, her geçen gün İstanbul'un en önemli ulaşım projelerinin merkezi konumuna geliyor. Geliştirdiğimiz Modern Yaka projesi, Avrupa Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantı noktalarının yanı başında, şehrin ana akslar yakınlığıyla da rahat bir erişim imkânı sunuyor. Yakın zamanda yapımına başlanılması planlanan Mahmutbey-Esenyurt metro hattinın geçeceği güzergahın proje alanimıza yakınlığı ile de ana arterlere kolay ulaşım fırsatı yakalanacak. Bu olanaklar neticesinde anında ana yollara bağlanılacak ve sadece yürüyüş mesafesinde metro duraklarına hızlıca erişilebilecek" dedi. Erişilebilir lüks yaşam tarzının ve iyi geliştirilmiş altyapının avantajıyla yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından oldukça fazla rağbet gören bir proje olduğunu aktaran Güneş, projenin özellikleri ile ilgili şunları söyledi:

"Panoramik göl manzarasına sahip, bölgenin genel dokusunu bozmadan çevreye katkı sağlayacak şekilde tasarlanan ve yaklaşık 91 bin metrekare inşaat alanına sahip projemiz, 1+1'den 4+1'e kadar minimum 5,5 metrekare büyüklüğünde geniş balkonlu farklı daire tiplerinden ve açık hava cadde mağazalarından oluşacak. Toplam 462 konut ve 53 ticari ünitenin yer alacağı ModernYaka'da bağımsız bölümler, 1.3 milyon TL ile 5.5 milyon TL arasında değişen fiyatlarla yatırımcılarla buluşacak. Ailelere dönük yaşam alanı tasarımıyla hayata geçecek Modern Yaka projesinden konut sahibi olanlar, yeşille iç içe bir hayatın keyfini yaşayacaklar. Kapalı yüzme havuzu, fitness alanı, kafe alanı, çocuk oyun parkları, yürüyüş parkurları ve dinlenme alanlarıyla Modern Yapı, proje genelinde yüzde 70 oranında yeşil alan avantaj sunacak."

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 22:53

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE