Vakıfevim ve Finansevim birleşti!

Türkiye’de son yıllarda dikkat çekici bir yükseliş trendine giren ve yıllık pazarı 25 milyar lira seviyelerine ulaşan tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi şirketlerinden Finansevim ev Vakıfevim birleşti. İki kurumun da yüzde 50 ortağı olan ve kalan hisseleri de devralarak her iki kurumun tek sahibi haline gelen Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, Finansevim markasıyla faaliyetlerine devam edeceklerini açıklayarak pazarın en büyük firmasının kendileri olacağını söyledi.

Vakıfevim ve Finansevim birleşti!
banner112

Türkiye’de son yıllarda dikkat çekici bir yükseliş trendine giren ve yıllık pazarı 25 milyar lira seviyelerine ulaşan tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi şirketlerinden Finansevim ev Vakıfevim birleşti.

İki kurumun da yüzde 50 ortağı olan ve kalan hisseleri de devralarak her iki kurumun tek sahibi haline gelen Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, Finansevim markasıyla faaliyetlerine devam edeceklerini açıklayarak pazarın en büyük firmasının kendileri olacağını söyledi.

Önder Çelik tarafından hazırlanarak Türkiye Gazetesinde yayınlanan habere göre, son bir yılda sektöre giren 23 firmayla sektörde faaliyet gösteren firma sayısının 27’ye yükseldiğini belirten Kolo, birleşme sonrası sermayelerinin 25 milyona çıkacağını, bunu Hollanda’dan gelecek fonların desteğiyle 500 milyona çıkaracaklarını kaydetti.


Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 11:23
YORUM EKLE