banner109

TAV kira ödemelerini 2024'e erteledi!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara, İzmir, Antalya, Milas-Bodrum ve Gazipaşa havalimanlarının işletme hakkı sürelerini 2 yıl uzattı. Kira ödemeleri de 2024 yılına ertelendi.

TAV kira ödemelerini 2024'e erteledi!
banner112

TAV’dan Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklamada konu ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından Şirketimize gönderilen resmi yazıda, pandemi kaynaklı seyahat kısıtlamalarının yarattığı Mücbir Sebep (Force Majeure) koşulları nedeni ile, kontratlarımız gereği yapmış olduğumuz başvurularımızın değerlendirildiği ve Türkiye’de işlettiğimiz Antalya, Ankara, Gazipaşa-Alanya, İzmir ve Milas-Bodrum havalimanlarının her birinin mevcut işletme hakkı sürelerinin ikişer yıl uzatılmasına karar verildiği belirtilmiştir. Ayrıca, aynı yazıda, bahsedilen havalimanlarının 2022 yılında yapılması gereken kira ödemelerinin 2024 yılında yapılmasına karar verildiği tarafımıza bildirilmiştir.”

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE