İzmir Bayraklı ve Bornova'da Konut Fiyatları Düştü

İzmir Depremi birçok bölgedeki konut fiyatlarının dengelerini değiştirdi. Büyük hasarların yaşandığı Bayraklı ve Bornova da Konut fiyatları sert düşüşler yaşanıyor.

İzmir Bayraklı ve Bornova'da Konut Fiyatları Düştü

Emlak fiyatları İzmir ilçelerinde bazı fiyat dengelerini değiştirmeye başladı İzmir’de yaşanan depremle birlikte zemini sağlam olan bölgelerdeki konutlara talep arttı Bayraklı ve Bornova’da hasarların çok yaşandığı ilçelerde ise fiyatlarda düşüşler başladı.

Kira fiyatları da hızlı değişiklik göstermeye başladı bu bölgelerdeki kiralarda düşüş diğer ilçelerde kısa katlı yapılarda kira rakamlarımda hızlıca artmaya başladı.

Satışların ve faizlerin yüksek olduğu zaman gelmesi fiyat politikasından ödün vermeye inşaat firmaları bunu fırsata çeviriyorlar.

Hangi inşaat firmalarını yaptıkları projeler daha sağlam ve depreme dayanıklıdır. Son dönemde yapılan bir tüm projeler beton kalitesi çok yüksek ve depreme dayanıklı binalar üretiliyor. Bu nedenle şu firmanın yaptıkları kaliteli şu firmanın yaptıkları kalitesiz diyemiyoruz. Sadece bölge farklı ve kullandıkları ince işçilik ve malzeme kalitesi değişiyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 22:49

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE